kogo nasladowac

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
twinsrat
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:10
12
Imie i nazwisko: Piotr Wiecek
Województwo: mazowieckie

kogo nasladowac

Post autor: twinsrat »

Witam serdecznie wszystkich milosników sztuki Bonsai.
Jako poczatkujacy milosnik chcialbym sopytac tych bardziej zaawansowanych kogo polecacie do obserwoania i nasladowania w celu rozwoju swoich umiejetnosci. Chodzi mi o to, ze mam bardzo ograniczony dostep do warsztatów i tym podobnych doswiadczen, wiec cala wiedze czerpie z róznych dostepnych zródel :ksiazka, interne- patrz YoutTub gdzie mozna znalezc wiele róznych, ciekawych lub bardzo beznadziejnych filmików. Poniewaz jestem obrazkowcem to ta forma przekazywania wiedzy jest mi bardzo pomocna.
I tu moje pytanie: kogo warto ogladac, kogo nasladowac tak aby czas do mozliwosci odbycia pierwszych warsztatów nie poszedl na marne.
Mysle ze taka lista kilkunastu mistrzów tej sztuki bylaby przydatna dla wszystkich, a juz dla poczatkujacych na 100%, gdyz w dzisejszych czasach internet jest kopalnia wiedzy- tylko trzeba ja kopac z tych najlepszych zródel.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
wizja
Posty: 79
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:51
13
Imie i nazwisko: Norbert
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wizja »

myślę, że na start:
Graham Potter
Walter Pall
blog.strzelecki.org
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

MNIE \:D/ \:D/ \:D/

A powaznie to mysle, ze najlepszym rozwiazaniem jest odbycie warzstatow z roznymi osobami i wyrobienie wlasnego pogladu / stylu nt. bonsai, tak, ze ogladajacy Twoje drzewko, po drzewku poznaja (a nie czytajac kartke), ze Ty jestes jego wlascicielem.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jakbyś napisał skąd dokładnie jesteś jesteśmy w stanie wymienić ci kilku najbliższych ludzi u których warto czerpać wiedzę. W trakcie załapania bakcyla możesz jak najbardziej próbować warsztatów u kilku nauczycieli i tak jak Kamil powiedział sam wyrobisz sobie zdanie.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
twinsrat
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:10
12
Imie i nazwisko: Piotr Wiecek
Województwo: mazowieckie

Post autor: twinsrat »

Witam
Zgadzam się iż każdy powinien mieć swój własny styl, lecz faktem jest iż tylko nieliczni mistrzowie, w każdej dziedzinie sztuki, są samoukami. Wszyscy mają swoich guru których pragną skopiować , naśladować gdy są na etapie pochłaniania wiedzy. Póżniej przychodzi refleksja i szukanie własnej drogi.
A teraz prezentacja mojej osoby
Piotr Wiecek mieszkam i pracuje w Republice Irlandzkie w hrabstwie Cork- to jest połódnie Irlandi. W kraju tym nie udało mi sie znależć żadnej oficjalnej, czynnie działającej grupy miłośników. Najbliższa jest w Irlandii Północnej (ok 500km i ma tylko 3 sesje warsztatów w sezonie), z tąd moje zainteresowanie materiałami instruktażowymi z netu. Myśle że kiedyś odłożę na warsztaty u Grahama (czas i kasę).
Z twórców wymienionych przez WIZJA, Graham jest moim ulubionym. Jego filmy pokazują dokładnie krok po kroku, co i jak robić. Jedyną jego wadą, myślę, jest to że dziurawi wszystko co mu wejdzie na stół.
W sieci są też inni twórcy z poza europy jednak jakość filmów jest nijaka więc jeśli macie jakieś propozycje to prosze wpisywać. Jestem chłonny jak gąbka, chetnie poglądam.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Akurat za granicą ci nie pomogę. :) Osobiście nie jestem za nauką medialną bo w nią bardzo nie wierzę a kilkugodzinny przekaz czy obczytanie się książkami nijak można porównywać z warsztatami. Ale jak się nie ma co się lubi to trzeba polubić co się ma. Powodzenia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ