Trochę literatury dla początkujących

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
cyniek85
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2011, 10:03
12
Imie i nazwisko: Krzysztof Berny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Trochę literatury dla początkujących

Post autor: cyniek85 »

1.
2
3.
Postaram się w niedługim czasie dodać więcej pozycji, jednocześnie zachęcając do zagłębiania się w tajniki sztuki.
4.

PS. Jeżeli jest coś wbrew regulaminowi forum to proszę o usunięcie posta, ja nie doczytałem się niczego przeciw umieszczaniu skanów książek.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Krzysztofie,

Milo, ze wziales pod uwage regulamin forum! Jednakze nie regulamin forum moze byc tutaj problemem a prawa autorskie Krzysztofie.
Z tego co ja wiem to mozesz sobie zeskanowac ksiazki do celow prywatnych ale juz ich rozpowszechnianie jest karalne.
Dlatego prosze dowiedz sie jak to naprawde jest zanim narobisz sobie przez Twoja dobrodusznosc problemow.
Narazie odnosniki zostawie proszac jednoczesnie osoby, ktore potrafia cos na ten temat powiedziec, o wypowiedzenie sie.

PS. 101 praktycznych... ma jakis blad, nie umialem otworzyc. W PDF W. Kohlheppa nie znalazlem zadnych informacji nt. praw autorskich, usunales je?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

To co zrobiłeś, jest karalne - zamieszczanie skanu książki do której nie masz praw autorskich w sposób taki, że każdy może je sobie ściągnąć - to kradzież i umożliwienie kradzieży innym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie

Usuwam linki, sorry, ale za takie rzeczy można mieć prawdziwe problemy. Zostawiam natomiast sam post, tak aby inni wiedzieli, czego robić NIE WOLNO.

"Nieznajomość prawa szkodzi" - innymi słowy możesz odpowiadać karnie nawet jeśli nie miałeś świadomości ze robisz coś nielegalnego.
Najpierw należało SPRAWDZIĆ.

Poza tym w książkach jest zwykle notka mówiąca, że powielanie, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora jest KARALNE.
Anna Dorota
cyniek85
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2011, 10:03
12
Imie i nazwisko: Krzysztof Berny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: cyniek85 »

Dziekuje za sprostowanie. Z wykształcenia jestem chemikiem i trochę ze znajomością prawa u mnie na bakier.
ODPOWIEDZ