. w wyborze pierwszego drzewka

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
B_E_R_E_K
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:49
12
Imie i nazwisko: Maciek
Województwo: śląskie

. w wyborze pierwszego drzewka

Post autor: B_E_R_E_K »

Witam jestem tu nowy i chce dopiero zaczac przygode z bonsai. Chcialbym Was prosic o . w wyborze gatunku do domu który nie bedzie bardzo trudny w utrzymaniu. Gdzie kupujecie drzewka? Zastanawialem sie nad allegro...
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Polecam ficusa. Najlepiej w jakimś centrum bonsai. Jeśli masz za daleko to market.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Primo nie drzewko za 20zł. Patrz czy roślina jest zdrowa i czy nie ma szkodników. Zapytaj jak długo jest w sklepie im dłużej tym lepiej. Im większa roślina tym mniej będziesz miał problemów bo więcej błędów zniesie. Myślę że na początek najłatwiejszy jest ligustr. Zniesie dużo a i da znać jak ma mało wody bo liście zrobią się miękkie i obwisłe - podlejesz zrobią się sztywne i wyprostowane.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
B_E_R_E_K
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:49
12
Imie i nazwisko: Maciek
Województwo: śląskie

Post autor: B_E_R_E_K »

Na poczatek mysle kupic roslinke wstepnie ulozona - bedzie mi latwiej. Dzis bede w castoramie to zobacze co tam maja o ile <font color="#FF0000">wogole //ort</font> cos maja....
Under
Posty: 38
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:16
13
Imie i nazwisko: Michal
Województwo: pomorskie

Post autor: Under »

w Castoramie można trafić na fajne drzewka kupiłem tam ligustra i baaardzo fajnego wiąza który w czasie aklimatyzacji nie zrzucił nawet jednego listka ;). A propo czy wasze wiązy już zrzuciły liście na zime? bo mój cały czas ma zielone
B_E_R_E_K
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:49
12
Imie i nazwisko: Maciek
Województwo: śląskie

Post autor: B_E_R_E_K »

Bylem w Auchan, Leroy Merlin, Castorama, OBI, Makro i znalazłem tylko FICUSA benjamina :/ Nic ciekawego niema w Częstochowie. Chyba niestety jestem skazany na internet
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Poczekałabym jeszcze - w takiej ilości marketów niebawem coś się pojawi i będziesz przynajmniej wiedział, że roślina nie odcierpi długiego marketowego dręczenia. Kupowanie przez internet teraz, kiedy są już przymrozki, to loteria.

Zresztą, uprawa bonsai wymaga przede wszystkim cierpliwości... :)
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Marketowy szał na bonsai jest przeważnie tuż przed świętami i przed dniem św. Walentego.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
B_E_R_E_K
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:49
12
Imie i nazwisko: Maciek
Województwo: śląskie

Post autor: B_E_R_E_K »

Dostałem bonsai:) Drzewko przez ponad rok męczyło sie w szkole bez opieki:/ Dostałem je w takim stanie jak na foto. Na pewno muszę je podlać bo jest strasznie suche, zastanawiam się czy od razu nie dać odzywki jakiejś bo drzewko jest mocno zaniedbane? Myślę jeszcze nad przesadzeniem ponieważ obecnie jest w plastikowej doniczce wsadzonej w gliniana i to wszystko jest przysypane ziemia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

To nie jest bonsai... I nie jest to drzewko.

To tylko korzeń ficus retusa z kawałkiem gałazki w zaniedbanym podłożu. Może zostać bonsai, jeśli znajdziesz jakiś pomysł na ciekawe uformowanie...

Nie dawaj odżywki (to nie jest lekarstwo!) - posadź do większej doniczki, dużo światła, nie zalewać i nie przesuszać, niech rośnie. Do wiosny to mu wystarczy.
Anna Dorota
B_E_R_E_K
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:49
12
Imie i nazwisko: Maciek
Województwo: śląskie

Post autor: B_E_R_E_K »

Hmm moje drzewko zaczelo szalec :) Zrzuca liscie a w miejsce starych tworza sie ladne nowe:)
ODPOWIEDZ