Szybko potrzebna .,ratunek!

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
samui
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2011, 15:02
12
Imie i nazwisko: Ania K
Województwo: małopolskie

Szybko potrzebna .,ratunek!

Post autor: samui »

Dzień dobry,
Stałam się posiadaczką drzewka prze przypadek więc nie miałam okazji wczesniej nauczyć się tej sztuki. Moje drzewko to wiąz kiedy go dostałam opadły mu wszystkie liscie doszłam do wnisku ze jego doniczka była za mała i przesadziłam go do nowej ziemi.Nastąpił moment rozkwitu było całe zielone az do pewnej chwili jakies 2 tyg temu teraz praktyczniew nie ma liści wszystkie usychają i opadają a w ziemi są jakieś małe białe robaczki,kolejne wyglądają troszke jak miniaturki pająków kolor lekko brązowy nie wiem czy to różne szkodniki czy jeden w różnych fazach rozwoju. Proszę o rade co mam dalej zrobić...Znowu przesadzić a jak robaki będą dalej?Mam zdjęcie ale nie wiem czy można jakoś je dołączyć?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Nie ma niestety konkretów w twoim poście,. Żeby podać jakieś wskazówki, musielibysmy wiedzieć jak się rośłiną opiekowałaś wcześniej.

O ile dobrze rozumiem, to "brązowe szkodniki" mogą być przędziorkami, najpopularniejszymi szkodnikami drzewek osłabionych złymi warunkami.
Trudno się ich pozbyć: lucz rośłinę pod bieżącą, chłodną wodą i spryskuj np. preparatem Magus (spytaj w ogrodniczym o preparat przeciw przędziorkom).

W skrócie: rośłinie do życia potrzeba światła, wody, podłoża. Bonsai ma niewiele podłoża, ale dlatego pozostałych czynników potrzebuje w bardzo dużej ilosci.
Nie powinno stać na biurku, szafce czy w innym miejscu gdzie "ładnie wygląda" tylko na parapecie jasnego okna. Musi być podlewane tak często, jak mu to potrzebne i powinno mieć zapewnioną wysoką wilgotnosć powietrza. O tym wszystkim przeczytasz na tych stronach właśnie, trzeba tylko poszukać.
ADMIN: Prosze dostosowac nazwe tematu do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045)
Anna Dorota
ODPOWIEDZ