Ligustr - jaka ziemia?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
ava
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2010, 10:07
14
Imie i nazwisko: Aneta Orlowska
Województwo: podlaskie

Ligustr - jaka ziemia?

Post autor: ava »

Mam pytanie odnośnie ligustra i ziemi do jakiej powinnam go przesadzić. Wyczytałam, że dobra jest mieszanka zwirku granitowego, piasku rzecznego i torfu ale tych dwóch pierwszych nie mogę znaleźć w moim miasteczku. Co byście doradzili wzamian, coś bardziej dostępnego?
Z góry dziękuję za . :wink:
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Wystarczy ziemia ogrodnicza z kwiaciarni, trochę piasku żółtego (dobrze umytego i wypłukanego aż woda będzie zupełnie przezroczysta) i trochę drobnego żwirku akwariowego (średnica 3-4 mm)do dostania w każdym sklepie akwarystycznym.

Ligustry w normalnych doniczkach świetnie rosną w samej ziemi ogrodniczej.
Anna Dorota
ava
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2010, 10:07
14
Imie i nazwisko: Aneta Orlowska
Województwo: podlaskie

Post autor: ava »

Dziękuję za odpowiedź ;) mam jeszcze tylko pytanie w jakich proporcjach je zmieszać? I jeszcze takie głupie pytanie ;) czy ten piasek żółty to może być taki normalny z piaskownicy tylko dobrze wypłukany?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Dałabym tak: ziemia + piasek + żwirek (3-4 mm) w proporcjach 3 + 1 + 1

Tak, piasek może być z piaskownicy, ja taki najpierw płuczę aż woda jest przezroczysta a potem zalewam wrzątkiem (zwłaszcza teraz, po zimie - różne paskudy w tym siedzą).

Nie dawaj piasku używanego do posypywania ulic - bywa zmieszany z solą w dużych proporcjach i nie wypłuczesz tego tak łatwo.
Anna Dorota
ava
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2010, 10:07
14
Imie i nazwisko: Aneta Orlowska
Województwo: podlaskie

Post autor: ava »

Dziękuję pięknie za . :) mój ligustr wlaśnie dostał świeżą dawkę ziemi i mam nadzieję, że bedzie miał się dobrze.
Pozdrawiam! :)
ADMIN: -> PODSTAWY. Prosze czytac opisy dzialow.
ODPOWIEDZ