Dąb z mojego lasu

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
Pen-Jing
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2006, 13:34
17
Imie i nazwisko: Tomek
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dąb z mojego lasu

Post autor: Pen-Jing »

Wędrując późną jesienią po lesie w okolicy mojego domu zauważyłem całkiem ciekawego dęba. Wrzucam fotkę, czy ktoś ma jakiś pomysł co do formy na bonsai?
Załączniki
dab.jpg
dab.jpg (98.46 KiB) Przejrzano 2407 razy
"Kiedy uczeń jest gotowy, mistrz zawsze się pojawi"

www.sztukabonsai.pl
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

witaj
jak dla mnie nic ciekawego. gdybanie na podstawie takiego zdjęcia nic nie da. nawet nie mamy pojęcia jak wysoka jest roślina i co ma pod spodem, jak głęboko pod warstwą ściółki ma nebari. roślina jest prawdopodobnie już dość stara ( biorąc pod uwagę fakturę kory ) przez co będzie ciężko tworzyć nowe boczne przyrosty ze starego pnia. jeżeli zdecydujesz się na silne cięcie i pozostawienie niewielkiego pniaka i budowę od zera to życzę powodzenia , jedynie sensownym było by wykorzystanie na formę literacką za czym przemawia długi poskręcany pień i liczne naturalne shari . pozostaje jedynie zadać sobie pytanie czy warto ?? no i życzę powodzenia w walce z mączniakiem, bo przy tak słabych kondycyjnie dębach atakuje bardzo mocno.
ja osobiście proponuję ci poszukać czegoś innego , np. lipy lub graba , bardzo często lipę można spotkać w okolicach rowów przydrożnych
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Sebastian ma rację. Wszystko zależy od tego, co jest pod spodem. A znając życie - będzie rozczarowanie. Jeśli jednak okaże się, że układ pod spodem jest idealny, to uważam, że drzewko jest warte zachodu. Poszedłbym w tym kierunku: Przepraszam za efekt końcowy, ale komputer nie jest moją mocną stroną. Jak zwykle wyszła parasolka. Mam nadzieję, że wiadomo o jaki kierunek chodzi.
ADMIN: nieodpowiedni dzial (to zaden bonsai) -> podstawy
Załączniki
dab.jpg
dab.jpg (34.6 KiB) Przejrzano 2385 razy
dąb2.JPG
dąb2.JPG (31.78 KiB) Przejrzano 2385 razy
Pozdrawiam z okolic Poznania
ODPOWIEDZ