Nowy Wiąż Drobnolistny z focus.bonsai. Kilka pytań.

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
lucreey
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2010, 09:29
13
Imie i nazwisko: Wojciech B.
Województwo: lubelskie

Nowy Wiąż Drobnolistny z focus.bonsai. Kilka pytań.

Post autor: lucreey »

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post. Pierwsze drzewko. Oto i on:
zdjęcia może nie najlepsze ale chwilowy brak aparatu..
http://img203.imageshack.us/slideshow/w ... 361400.jpg

Jest to wiąż drobnolistny zakupiony w sklepie Focus bonsai. Przeczytałem już możliwie większość istotnych podstawowych informacji, jednak czuję niedosyt a w internecie ciężko znaleźć odpowiednie opisy, mam więc parę pytań.

-Czy lepiej trzymać go w domu czy na zewnątrz ?

-Drzewko dostałem w swoje ręce 16 czerwca, parę dni temu. Obecnie stoi na balkonie w pół cieniu. (południowa strona) Jest nawadniane jeśli tylko robi się sucha ziemia na wierzchu.

-Zakupiłem kermazyt, chcę zrobić tackę z wodą, dla polepszenia wilgotności. (czy można to stosować na zewnątrz czy raczej w mieszkaniu?)

-Również nawóz Green King jest w drodze. (kiedy rozpocząć nawożenie?)

-Czy drzewko można teraz przesadzić? W doniczce którą dostałem od focus'a jest chyba zwykła ziemia bez warstwy drenażowej. Doniczka to 15cm/9cm/5cm wysokości. Drzewko ma około 19cm.
-Jakiej mieszanki ziemi używać najlepiej do tego drzewka? http://www.allegro.pl/ite...iol_bonsai.html czy ta mieszanka będzie dobra czy może polecacie coś innego na początek ?

- Czy mogę teraz drutować poszczególne gałązki ? Czy jest to zły moment ? Miałem na celu wyprostowanie nie których gałązek bardziej poziomo.

Dziękuję serdecznie wszystkim za . i pozdrawiam!
Wojciech B.
Awatar użytkownika
Yacek
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2007, 20:20
16
Lokalizacja: Dziergowice - Opolskie

Post autor: Yacek »

moje zdanie jest takie. poczytaj forum użyj opcji wyszukiwania te informacje są już w wielu postach. po co pisać po raz enty to samo.?. niee licz na to że ktoś da Ci szybki prosty przepis na drzewko. apeluje o chociaż niewielki wysiłek. WYSIL SIĘ I POSZUKAJ TROCHĘ
Z wyrazami szacunku Yacek K.
slowikp
Posty: 64
Rejestracja: 29 maja 2009, 06:34
14
Imie i nazwisko: Pawel S
Województwo: mazowieckie

Post autor: slowikp »

Pierwsza rzecz to nie "wiąż" tylko "wiąz", a co do reszty tysiące pytań, drzewko powinno stać na dworze, ale jak "wyjechało" ze szklarni to będzie dla niego szok i trzeba pomalutku przyzwyczajać, przesadzić możesz ale bez naruszania kożonków, taca z keramzytem dobry pomysł, mieszanek jest mnogo w necie poszukaj
ODPOWIEDZ