zółte i brązowe liście u wiąza drobnolistnego

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

zółte i brązowe liście u wiąza drobnolistnego

Post autor: penti »

witam
miesiąc temu kupiłam sobie wiąza drobnolistnego i czekałam aż się zaaklimatyzuje, żeby go przesadzić do nowej doniczki ( w tej chwili jest w plastikowej).parę dni temu zauważyłam,że dzieje się coś dziwnego z jego liścmi.otóż niektóre z nich zaczynają od środka żółknąć, a inne brązowieją i zaczynają się zwijać. drzewko trzymane jest w odległości jakiś pół metra od wschodniego okna, codziennie zraszane i co 4-5 dni podlewane metodą zatapiania. dobrą oznaką jest, że pojawiają się też nowe pączki i listki:).załączam fotke całego drzewka zrobioną komórką-niestety nie zrobiłam zdjęć listków ponieważ nie mam cyfrówki.dzięki za opd.pozdrawiam
Załączniki
Zdjęcia-0033_1_(320_x_400).jpg
Zdjęcia-0033_1_(320_x_400).jpg (10.5 KiB) Przejrzano 4123 razy
zazu0
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2009, 12:13
15
Imie i nazwisko: Asia R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: KG

Post autor: zazu0 »

Wydaje mi się, że jest mu za ciepło w domu. Jest blisko kaloryfera??
O tej porze roku nie powinien wypuszczać pączków.
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

zazu0 pisze:O tej porze roku nie powinien wypuszczać pączków.
A co powinien robić ?
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
zazu0
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2009, 12:13
15
Imie i nazwisko: Asia R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: KG

Post autor: zazu0 »

W zasadzie to nie masz dużego wyboru jeśli nie masz w domu zimnego pokoju, ewentualnie możesz go wystawić na korytarz.

Chociaż po przemyśleniu sprawy wydaje mi się że drzewko jest przelane. Podlewasz przez znaurzanie co 3 dni, w ten sposób ziemia w całej doniczce jest nasączona wodą i w ciągu 3 dni nie zdąży wyschnąć. Podlewaj drzewko rzadziej. Zimą drzewka nie potrzebują tak wiele wody. Ja polecam częste zraszanie liści i zraszanie ziemi.

Ale niech wypowiedzą się eksperci z forum :)
aspis
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:31
15
Imie i nazwisko: Ewa P.
Województwo: mazowieckie

Post autor: aspis »

Witam
Dostałam moje drzewko 1,5 miesiąca temu . Zmiana warunków nie zaszkodziła mu - nie gubił listków, był cały czas w bardzo dobrej kondycji i wypuszcza nowe pędy. Jednak ostatnio zauważyłam objawy podobne jak u drzewka penti, Niektóre listki wyglądają jakby schły, inne brązowieją od środka i odpadają. Pomóżcie proszę zdiagnozować co się dzieje i jak temu zaradzić. Dodam, że mam okna na zachód, więc mój wiąz stoi w słonecznym miejscu jakieś 1,5m od okna, ale nie jest narażone na zbyt silne działanie promieni słonecznych. Podlewam tak, by ziemia nigdy nie była przesuszona, ale też drzewko nie stoi w wodzie. Nawożę co 2 tyg. nawozem do bonsai. Zraszam codziennie mgiełką wody. Mam też pytanie: czy to może być jakiś pasożyt? Nie zauważyłam wprawdzie niczego w ziemi ani na samej roślinie ale w sumie nigdy nic nie wiadomo.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
kanett
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2009, 13:32
15
Imie i nazwisko: Aneta G.
Województwo: małopolskie

Post autor: kanett »

Witam!
Potrzebuje szybkiej i fachowej .. Moje drzewko (wiąz) zgubilo prawie wszystkie liscie w ciagu trzech dni, wczesniej stalo na połce niedaleko okna ale stwierdzialm ze moze mial tam za malo swiatla i przenioslam go na parapet. Drzewko stalo na polce ze 4 tygodnie i tak nagle pozrzucalo liscie...

http://img19.imageshack.us/my.php?image=sdc11651i.jpg
kesi
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2009, 10:39
15
Imie i nazwisko: Kasia K
Województwo: dolnośląskie

Post autor: kesi »

mam to samo - schnące, brązowiejące liście z żółtą plamą pośrodku. Podejrzewam brak światła bo ostatnio roślina stała obok okna z zasłoniętymi roletami przez kilka dni.
ODPOWIEDZ