jaką doniczkę wybrać??

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

jaką doniczkę wybrać??

Post autor: penti »

witam, mam małą prośbę o radę: mam wiąza drobnolistnego o wysokości ok 20 cm. chciałabym się dowiedzieć jaką doniczkę dokładnie o jakich wymiarach powinnam kupić, ponieważ drzewko zostało zakupione w castoramie z brzydką plastikową doniczką:(.z góry wielkie dzięki za ..pozdrawiam
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Na Twoim miejscu rozejzałbym sie za jakąś normalną glinianą donicą 0,5-1,0 litra , koniecznie z otworem drenacyjnym w dnie na rok czy dwa .. na poczatku warto poswiecic czas na "zrozumienie" rośliny , ..jej wymagań , potrzeb itp.. wiec zabiegi takie jak cięcie czy drutowanie , a tym bardziej bonsajowe donice odłuz na pozniej , nie pozałujesz !
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

Corfe pisze:Na Twoim miejscu rozejzałbym sie za jakąś normalną glinianą donicą 0,5-1,0 litra , koniecznie z otworem drenacyjnym w dnie na rok czy dwa .. na poczatku warto poswiecic czas na "zrozumienie" rośliny , ..jej wymagań , potrzeb itp.. wiec zabiegi takie jak cięcie czy drutowanie , a tym bardziej bonsajowe donice odłuz na pozniej , nie pozałujesz !
dzięki :) wiem, że muszę poznać moje drzewko, bo miałam już jedno ale niestety ogrzewanie je dobiło:(teraz czekam aż nowy nabytek sie zaaklimatyzuje i wtedy będziemy działać,ale powoli się rozglądam :)pozdrawiam
ODPOWIEDZ