problem z podlewaniem

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

problem z podlewaniem

Post autor: penti »

witam.mam mały problem z podlewaniem mojego wiąza drobnolistnego.otóż ostatnio zauważyłam, że gdy podlewam moje drzewko woda nawet jeśli jest to mała ilość ląduje niemalże natychmiast na podstawce.Kilka tygodni wcześniej zauważyłam na ziemi pleść z którą sobie poradziłam podlewając bonsai skrzypem polnym i lekko go przesuszając (tak mi poradził znajomy hodowca).drzewko podlewam teraz ze względu na zimę raz na 4-5 dni. z góry wielkie dzięki za .
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Po pierwsze nie podlewa się z uwagi na jakąkolwiek porę roku. Podlewa się gdy jest taka potrzeba, tzn podłoże przestaje być wilgotne. To że woda szybko przelatuje przez doniczkę świadczy o zbitej ziemi. W takiej sytuacji najlepiej podlewać poprzez zanurzenie całej doniczki i przytrzymanie jej w zanurzeniu, aż przestaną wypływać pęcherzyki powietrza.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Też parę razy miałem ten problem i po prostu brałem kijek i ziemię rozdrabniałem ,rozbijałem dosypując ziemi i stan sie w miarę poprawił. Ale na wiosnę proponuje ci zmiane podłoża. Z podlewaniem to najlepiej tak jak ci poradził Damian.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

ja podlewam tylko wtedy kiedy widzę,że ziemia jest bardzo sucha.dzięki za porady:)
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

no, a jak jest bardzo sucha to i nie chce chłonąć wody, podlewaj jak zaczyna być sucha, a nie jak już jest i sposobem Damiana-przez zanurzenie doniczki.
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

dziękuję bardzo wam za rady.mam nadzieje,że z moim drzewkiem będzie już wszystko w porządku, bo bardzo się do niego przywiązałam.pozdrawiam
ODPOWIEDZ