młode liście u wiąza a zimowanie

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Nadia86
Posty: 24
Rejestracja: 07 maja 2008, 16:26
16
Lokalizacja: KrakĂłw

młode liście u wiąza a zimowanie

Post autor: Nadia86 »

Witam zakladam nowy watek bo w zaadzie dalej jestem w kropce otoz moj wiaz stoi na balkoie od poczatku wiosny i mialam zamiar go zimowac w tym roku zbudowlam szkalrenke ktora miala oslaniac od wiatru itd..(w szkalrni jest tempretatura taka jak na zewnatrz) a wiaz od 2 tyg puszcza coraz to nowe listki myslalam ze jak temperatura bardziej spadnie to mu przejdzie ale od ciagle puszcza nowe i tu moje pytanie czy zimowac go czymu darowac i wniesc do domu boje sie ze moze mi pasc w zimie bo w ogole nie jest do niej przygotowany o cym swiadcza mlode sliczne listki...moje drugie dzrewko modrzewnik ladnie zrzucil igly i nie pojawiaja sie nwe a wiz rosnie jak szalony co mam zrobic??


Czy naprawde nikt tu nie zaglada??
Elizabedieht
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2008, 09:46
15
Imie i nazwisko: Jacek S
Województwo: lubuskie

Post autor: Elizabedieht »

Witam...
Wiesz... kurcze... mam taki sam problem. Pomagam znajomej prowadzić bonsai. Ma właśnie wiąz i ten głupek zamiast jak każde porządne drzewko w jego wieku :wink: zrzucić listki to on się w nowe przybiera... i nie mam pojęcia czy to tak ma być... chyba raczej nie ale co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Nic nie robić, zostawić na zewnątrz, niech przymarznie, roslina sama musi wyregulować sobie cykl biologiczny.
Piotr
Nadia86
Posty: 24
Rejestracja: 07 maja 2008, 16:26
16
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: Nadia86 »

nie wiem czy to normalne ale moj wiaz w temp -15 stopni ma dalej liscie i malo tego ma pewlno mlodych listkow...jemu sie naprawde pory roku popierniczyly
ODPOWIEDZ