Jak by tu go przyciac

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
capslo
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2008, 17:46
16

Jak by tu go przyciac

Post autor: capslo »

Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

moja propozycja jest taka , zebys sie dowiedział jaki masz gatunek , zgłębił jego wymagania , potrzeby , umiał zapewnic roslinie odpowiednie warunki , obserwował ją , latami.... !! staraj sie tworzyc miniature drzewa jakie rosną w naturze , obserwuj te wolno-rosnące na polach , w górach ... to Wiąz ... liczysz na jakies odkłady powietrzne .. czy cos (?) eksperymentuj , ale nie tnij pochopnie ! a jakiekolwiek sugestie na temat cięcia mogą jedynie wprowadzic Cie w błąd , gdyż nie widac Nebari

powodzenia !
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Sverting
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:17
15
Imie i nazwisko: Maciej Chochla
Województwo: śląskie

Post autor: Sverting »

Co do jasnej ch** robi na nim ta folia?
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

a Ty gdzie Sverting jesteś ? to forum bonsai , wiec i ogrodnicze , wiec i botaniczne ...jakiekolwiek tak nie groźne eksperymenty by zdobyc doswiadczenie uwazam za przyjemne i pożyteczne !!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
capslo
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2008, 17:46
16

Post autor: capslo »

ta folia ściska korzenie aby oplotły kamień
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

witam. Sądzę ze z przycinaniem - skracaniem przyrostów można się wstrzymać do wiosny. Te zbyt długie i wyciągnięte pędy wiosną można śmiało skrócić, zostawiając po 2 oczka.
pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
cockett
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2012, 11:11
11
Imie i nazwisko: Bartosz
Województwo: dolnośląskie

Post autor: cockett »

Witam,
Podpiąłem się pod temat bo mam taki sam problem. Moim drzewkiem, które chciałbym przyciąć jest Fikus Retusa (tak mi się wydaje). Nie wiem czy jest już czas na ten krok. Mam go 2 miesiące i gałązki szybko rosną. Chciałbym uzyskać taki efekt jakim jest moje pierwsze bonsai Fikus Ginseng, ale nie wiem czy uda się, ponieważ retusa ma o wiele większe liście.

Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam.
kasiapf20
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:17
11
Imie i nazwisko: Katarzyna P.
Województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: kasiapf20 »

kasia1979 pisze:Taka kłótnia szybko eskaluje na kilkanaście listów i nie jest raczej czytana przez innych z zainteresowaniem. Na wstępie napiszę, ze nie jest to żadna praca polegająca na obsłudze maili czy sprzedawaniu czegokolwiek. Praca w domu w dziale telewizji cyfrowej,internetu oraz telefonii komórkowej. Praca na umowę zlecenie lub własna działalność gospodarcza. Od pewnego czasu zauważyłem, że moja sperma jest bardziej przezroczysta i rzadka, a nie biała i gęsta jak kiedyś.. Czy może to być oznaka ... Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy. Nie powinno pisać się reklam ani też wysyłać listów – łańcuszków. Nie warto też plątać się w kłótnie, w których powodem ostrej wymiany raczej personalnych wypowiedzi jest szybka, emocjonalna, nieprzemyślana reakcja na czyjś list.
Ten temat nie jest taki prosty, jak mogłoby sie wydawac. Mam pewne informacje i jutro o tym napisze... Dobrze, ze jest gdzie pogadac.
ODPOWIEDZ