dziwne listki

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
blind2
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:39
15
Imie i nazwisko: Rafal O.
Województwo: zachodniopomorskie

dziwne listki

Post autor: blind2 »

Kupilem wiąza drobnolistnego jakies 3 tygodnie temu listki zaczely mu zolknac listki i dosc duzo opadac ;/ i sie zastanawiam czy to z powodu jesieni czy zlego nawozenia i podlewania zraszam go 2 razy dzienkie rano i wieczorem podlewam co 2 dni gdzies. i mam osobne pytanie czy mam w donczce trzy drzewka czy mi sie tylko wydaje?? ;P jezeli tak to mam je przesadzac razem czy mozna osobno i czy nie beda sie zagluszac i czy mozna go jeszcze fajnie powyginac i kiedy przycinac galazki dopiero po jesieni i ziemie??
Załączniki
drzewko2.jpg
drzewko2.jpg (78.51 KiB) Przejrzano 2973 razy
drzewko1.jpg
drzewko1.jpg (94.31 KiB) Przejrzano 2972 razy
liscie.jpg
liscie.jpg (60.86 KiB) Przejrzano 2973 razy
Sverting
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:17
15
Imie i nazwisko: Maciej Chochla
Województwo: śląskie

Post autor: Sverting »

Daj zdjęcie pojedynczego listka dobrym aparatem na opcji makro.
Wojtek G
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:43
16
Imie i nazwisko: Wojtek G
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wojtek G »

Drzewka są w słabej formie, więc na razie nie przesadzaj ich do osobnych doniczek, ewentualnie wyjmij cała bryłę korzeniową i w nienaruszonym stanie przesadź je do większej doniczki. Podlewaj poprzez zanurzenie całej doniczki w wodzie. Drzewko można ustawić na tacy z keramzytem żeby podnieść dookoła wilgotność. Jeśli zraszasz to rób to odstaną przegotowaną wodą, jak będziesz miał tace z keramzytem to możesz zaniechać zraszania. Nie polecam teraz nawożenia. Ustaw drzewko najbliżej okna, ale nie nad kaloryferem. Powodzenia.
blind2
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:39
15
Imie i nazwisko: Rafal O.
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: blind2 »

czyli to nie jesien??
blind2
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:39
15
Imie i nazwisko: Rafal O.
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: blind2 »

a i ile razy dziennie to gdzies zamaczac cale drzewko?
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Listki moga mużółknąć i opadac bo jest w okresie aklimatyzacji lub za duzo wody. Teraz go w ogole nie nawoz az do wiosny, zraszac go mozesz codziennie (np.2xdz), podlewaj tylko wtedy gdy zauwazysz ze podloze juz przysycha a nie schematowo(nie wiesz kiedy ,włóż palec w ziemie). Zapewne masz trzy drzewka a czy je rozdzielisz czy tak zostawisz to juz zalezy od ciebie, poczytaj o stylach Bonsai. Acha i wszystkie takie czynnosci jak przesadzanie ,ciecie, rozdzielanie pozostaw do wiosny. A teraz poszukaj o zimowaniu, kszaltowaniu itp.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2008, 20:19 przez krysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Wojtek G
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:43
16
Imie i nazwisko: Wojtek G
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wojtek G »

To "zamaczanie" tzn. podlewanie, więc zamaczasz/podlewasz wtedy kiedy zachodzi ku temu potrzeba. Zależy to od wielu czynników, ale najprościej mówiąc robisz to w między czasie kiedy górna warstwa ziemi zaczyna delikatnie przesychać. Zanurzasz doniczkę w pojemniku z wodą troszkę poniżej jej górnego brzegu, aby woda nie wypłukiwała ziemi i zostawiasz na 10 min. Cała filozofia.
ODPOWIEDZ