Bonsai - WiÄ…z drobno listny

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
maksyyym24L
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2008, 15:09
15
Lokalizacja: Warszawa

Bonsai - WiÄ…z drobno listny

Post autor: maksyyym24L »

Witam kupiłem kilka dni temu Drzewko w centrum handlowym. Niestety traci liście (żółkną i odpadają) nie wiem co robić?? Fakt że sie nieco pośpieszyłem i powycinałem już uschnięte gałązki. !! Poza tym nie stoi bezpośrednio na słońcu.
Maks
Awatar użytkownika
krzysiak88
Posty: 91
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:41
16
Imie i nazwisko: Krzysztof K
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Post autor: krzysiak88 »

To normalne że żółkną i odpadają ponieważ drzewko musi się zaaklimatyzować a i narazie podlewaj to drzewko tyle żeby nie wyschło i cierpliwie czekaj :)
Pozdrawiam
maksyyym24L
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2008, 15:09
15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maksyyym24L »

Podlewam je systematycznie. Dziś przestawiłem je w bardziej nasłonecznione miejsce.
Maks
Awatar użytkownika
krzysiak88
Posty: 91
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:41
16
Imie i nazwisko: Krzysztof K
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Post autor: krzysiak88 »

No to bądź cierpliwy i nie podlewaj za duzo tylko tyle żeby ziemia była wilgotna.
Pozdrawiam
gacekdamian
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:23
15
Imie i nazwisko: damian
Województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: gacekdamian »

dokladnie mam ten sam problem z tym samym drzewkiem mam je jakies 2 tygodnie , dosc czesto je podlewam ale to nic nie daje liscie dalaj odpadaja ale rosna tez nowe . sie zobaczy co z tego wyroscie
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Miałem to samo, poprosty oswajają się z nowym klimatem, warunkami. Probuja sie dostosawac do nowego otoczenia :-)
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
Bushi
Posty: 62
Rejestracja: 05 maja 2008, 00:09
16
Imie i nazwisko: Maciek Krawczyk
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bushi »

Skoro drzewko traci liście na słońcu to znaczy, że coś musi być nie tak. Przesuń je w mniej nasłonecznione miejsce, półcień, jakieś miejsce z cieniówką albo czymś co sprawi, że słońce nie będzie padać bezpośrednio na roślinę. Skoro traci liście w jakiś warunkach to oznacza, że coś jej nie służy więc należy eksperymentować. Zapewne roślina ma niezbyt korzystną ziemię, więc jest przeczulona na wszelkie zmiany, bo korzenie nie są wystarczająco silne żeby pompować soki w górę. Postaraj się zapewnić roślinie regularna wilgotność-worek na roślinę i keramzyt. Wycięcie nie powinno nic takiego spowodować, więc nie jest to wina cięcia. Jak już napisałem ziemia jest nieodpowiednia i w niej może. leżeć problem i do tego dochodzi zbyt duże nasłonecznienie. Postaraj się roślinę zacieniować np. cieniówka albo jakaś inna roślina, firanka, agrowłóknina cokolwiek co sprawi, że roślina nie będzie stać na bezpośredniej patelni podczas upałów. Ponadto kluczem jest podlewanie, w zasadzie jedna z ważniejszych, jeżeli nie najważniejsza czynność w sztuce bonsai. Zapewne jest to suma kilku czynników, które powodują to, co się dzieje. Jak już nadmieniłem: wilgotność podlewanie, nasłonecznienie. Dodatkowo nawozu zero, drastycznych cięć zero, defoliacji zero. Tyle zer a resztę na maksa korzystnie.
ODPOWIEDZ