korzenie

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
luqas
Posty: 69
Rejestracja: 18 lip 2006, 14:09
18
Lokalizacja: Bombowo
Kontakt:

korzenie

Post autor: luqas »

Przesadzałem dzisiaj mojego 2 letniego fikusa benjamina. Po oczyszczeniu z ziemii roślina wyglądała dziwnie bo miała jakby podwójne korzenie tzn. tuż pod linią doniczki były korzenie, następnie 2 cm w dół takie grube bulwy.
Czy powinienem obciąć te buly następnym razem i zostawić tylko te powierzchniowe (są dobrze rozbudowane)?
Owinołem folią (zrobiłem dziurki) te bulwy, żeby te górne ważniejsze lepiej się rozwijały.Czy dobrze postąpiłem ?

Przy ucięciu tych korzenii należy posmarować je pastą taką samą jak na razy po cięciu części nadziemnej ? Wielu ludzi smaruje po cięciu np.drzew owocowych rany białą farbą emulsyjną, co o tym sądzicie ??
Załączniki
Korzenie na kamieniach
Korzenie na kamieniach
Dsc00154.jpg (27.98 KiB) Przejrzano 1833 razy
"PodwĂłjne korzenie"
"PodwĂłjne korzenie"
fikus.jpg (12.68 KiB) Przejrzano 1833 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2781
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
20
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Lukaszu,

trudno jest widzac to jedno zdjecie powiedziec, czy te gorne sa dobrze rozwiniete czy nie. Wazne jest aby zyly i mialy duzo korzeni wloskowatych. Wtedy spokojnie mozesz uciac ponizej tych korzeni. Pasty nie musisz uzywac.
Te korzenie bym tez zasypal na kilka lat.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
luqas
Posty: 69
Rejestracja: 18 lip 2006, 14:09
18
Lokalizacja: Bombowo
Kontakt:

Post autor: luqas »

Zasypać ?? Korzenie lepiej rosną i szybciej grubieją pod ziemią ?? Ja słyszałem ,że np. jak sadzi się na skale, to korzenie narażone na wiatr i słońce szybciej grubieją.

A dlaczego wyrosły mu takie podwójne korzenie ??
ODPOWIEDZ