Serissa- przycinanie

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
uzin2
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:39
16
Lokalizacja: oslo/tarnow

Serissa- przycinanie

Post autor: uzin2 »

witam, jestem nowy na Waszym forum, kupilem w supermarkecie drzewko tak zeby do pokoju wstawic, nawet nie wiedzialem co to jest, ale po poczytaniu o bonsai widze ze to nie taka prosta sprawa,

z Waszych postow rozpoznalem ze to serissa, mam nadzieje ze dobrze, jezeli nie to mnie poprawcie,

tutaj mam foto

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a77 ... 02b05.html

chcialbym Was prosic o kilka odpowiedzi na moje pytania:

ile moze miec to dorzewko,
chcialbym pousuwac mu te galazki co zaznaczylem na zdjeciu ale nie wiem czy mozna, czy jest dobra pora na to i czy nic mu sie przez to nie stanie, chcialbym poprostu troche wydluzyc pien

w kilku postach na temat przycinania piszecie zeby obcinac nad para lisci, a jak obetne zaraz przy pniu (cala galazke) to cos sie moze stac?
i co z przesadzaniem
kiedy <font color="#FF0000">wogole //ort</font> mozna to przycinac,

<font color="#FF0000">wogole //ort</font> prosze o ocene stanu tego drzewka i o wskazowki co powinienem zrobic na poczatek

jezeli zadalem glupie pytania to przepraszam, ale naprawde jest to dla mnie cos nowego

pozdrawiam
uzin2
Niver
Posty: 42
Rejestracja: 18 gru 2007, 22:27
16
Imie i nazwisko: Luke
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Niver »

Tak to serissa. Ile ma tego nikt ci nie powie bo nie jest to drzewko które rośnie swobodnie tylko sa to doszczepaiane gałązki pod szklarnią i robi sie to masowo. Co do obcinania- twój wybór ale pamietaj o zabezpieczeniu rany pastą do ran. Jesli dopiero co kupiłeś to drzewko to zanim cokolwiek zrobnisz daj mu ten miesiąc czy półtora aby sie zaaklimatyzował
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Niver, to NIE SĄ DOSZCZEPIANE GAŁĄZKI"POD SZKLARNIĄ"!
Anna Dorota
Niver
Posty: 42
Rejestracja: 18 gru 2007, 22:27
16
Imie i nazwisko: Luke
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Niver »

Oj no dobra troche to uprościłem ale chodzi o to że nikt dokładnie nie określi wieku tego drzewka
uzin2
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:39
16
Lokalizacja: oslo/tarnow

Post autor: uzin2 »

dzieki za odpowiedzi, a co z podlewaniem, podlewalem codziennie ale ostatnio zaczely listki zolknac oraz ta najmniejsza galazka zaczela usychac, dzisiaj wstawilem cala doniczke do wody na 15 min, powinienem podelwac codziennie czy rzadziej? w podadniku wyczytalem ze marzec najlepiej nadaje sie na ciecia

tylko mam maly problem z kupnem tej pasty po obcinaniu i nawozow bo nie mieszkam w PL i ciezko sie polapac, moze jest jakis np nawoz o takiej samej nazwie w kazdym kraju, albo powiedzcie jakie skladniki powinny tam byc i w jakich proporcjach
dzieki
pozdrawiam
ODPOWIEDZ