Wejdzcie i oceńcie czy sie nadaje na bonsai

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
radi33
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2007, 15:58
16

Post autor: radi33 »

Witam
Na twoim miejscu poexperymentowałbym nad tym ficusem tak jak radzi ModyMentos.Ale to co zetniesz to wstaw do wody -będziesz miał okazję zaliczyć pierwsze doświadczenia z rozmnażania drzewek.jeśli ci się uda ,to będziesz miał materiał na następne doświadczenia. myślę że kazdy fikus nadaje się na początkowe experymenty ,trzeba tylko zapał zmieszać w równych proporcjach z cierpliwością. Okazów medalowych z tego nie zrobisz(chyba) ale zdobędziesz trochę wiedzy.

Witam
z tego co widze bonsai mozna zrobic na wiele sposobów, upolowałem w domu pewnego kwiatka :D i wlasanie takie pytanie czy nadawal by sie na bonsai ? czy nie jest juz za duzy ? i co zrobic na poczatku , co przyciac gdzie nagiac i co uformować
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

radi33 pisze:upolowałem w domu pewnego kwiatka :D i wlasanie takie pytanie czy nadawal by sie na bonsai ? czy nie jest juz za duzy ? i co zrobic na poczatku , co przyciac gdzie nagiac i co uformować
Z kwiata raczej bedzie ciężko zrobić bonsai. Bonsai robimy z drzewek.
Tak na dobrą sprawę trudno jest Tobie coś doradzić bez zdjęć rośliny.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Tomek pisze:Z kwiata raczej bedzie ciężko zrobić bonsai. Bonsai robimy z drzewek.
Tak na dobrą sprawę trudno jest Tobie coś doradzić bez zdjęć rośliny.
A czy zwykłych fikusów (nie bonsai) nie traktujesz jako kwiaty? rosliny domowe ,doniczkowe ? (no chyba ze wycieliscie wszystkie fikusy :P), albo grubosze ,mirty? Widziałem bonsai z pelargoni :shock:

Daj fote - pomyslimy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Przemek R. pisze:A czy zwykłych fikusów (nie bonsai) nie traktujesz jako kwiaty?
Odpowiedź jest prosta NIE

Przemek bywaja bonsai z ziemniaka. Było już to kiedys poruszane na forum. Dla mnie jest zasadnicza różnica między kwiatem a drzewkiem i chyba nie trzeba na ten temat prowadzić dyskusji.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Trzeba wziąć pod uwagę, że ogromna większość początkujacych"bonsaistów" nie miała do tej pory nic wspólnego z roślinami: doniczkowymi czy rosnącymi w gruncie. Mówią więc o nich używając terminologii gospodyń domowych. "Kwiatek doniczkowy" oznacza u nich zarówno pelargonie, fikusy jak i 20 letnią oliwkę czy hibiskusa - w doniczce i zielone, znaczy - kwiat.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

...BTW...
Dlatego ten temat poruszyłem niech sie uczą nazewnictwa od początku przygody z roślinami a w szczególności bonsai :wink:
radi33
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2007, 15:58
16

Post autor: radi33 »

Z kwiata raczej bedzie ciężko zrobić bonsai. Bonsai robimy z drzewek.
Tak na dobrą sprawę trudno jest Tobie coś doradzić bez zdjęć rośliny.[/quote]


Tomku

Czy według ciebie ficus beniamin to nie jest drzewo?
Coś co ma ztrewniały pień, osiąga nawet 30 m wysokości,a botanicy uważają że to jest drzewo to dla mnie też jest drzewem.
Apropo zdjęcia -przeczytaj przejżyj dokładnie cały post to znajdziesz zdjęcia tego drzewa
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Radi...

Tomek chciał ci tylko uświadomić, że nazywanie KWIATEM czy KWIATKIEM drzewa to pomyłka. Używajcie chociaż słowa "roślina"...
Anna Dorota
ODPOWIEDZ