Brzoskwinia na bonsai?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
L.
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2007, 13:31
16
Lokalizacja: okolice Krakowa

Brzoskwinia na bonsai?

Post autor: L. »

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy hodowanie brzoskwini od pestki na bonsai ma sens? I czy wogóle bonsai z brzoskwini dla osoby początkującej mam sens?
Z góry dziękuje ;)
Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 14:58 przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Ania ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sasquach
Posty: 44
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:32
16
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sasquach »

Witam
jak w karzdym temacie dudnią o tym że pierwsze drzewko powinienes kupić lub pozyskać z lasu
hodowanie z nasion to zabawa dla zaawansowanych bonsaistów
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Chłopie o czym Ty piszesz?Dla poczatkujacego radzisz pozyskiwanie z lasu(yamadori)?Czemu nasiona miały by być dla zaawansowanych?Oczywiscie bonsai z brzoskwini jak najbrdziej,ale wiedz ze takie drzewko z nasiona,zanim stanie sie pre-bonsai minie około 10 lat,wiec:
Ja proponuje kupić sobie jakieś drzewo w szkółce leśnej,jezeli wolisz iglaka,to jakiegoś jałowca,bardzo fajne i wdzieczne rosliny,w szkółkach lub róznych marketach równiez trafiaja sie brzoskwinie młode,gdzie na pewno jakis tam wstepny efekt przyjdzie szybciej niz z drzewa z nasiona,owszem mozesz prubówac bawic sie z nasionami.
Pozdrawiam
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
L.
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2007, 13:31
16
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: L. »

Dzięki, chyba jednak poszukam jakiejś sadzonki brzoskwni albo w sklepie, albo we własnym ogródku bo mam dość dużą brzoskwinię, może akurat będą jakies mniejsze (ale, żeby wykopać to raczej jak zrzucą liście?) :roll:
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy takie bonsai też owocuje?
Ania ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Proponuję zrobić to dopiero na wiosnę, przed rozwijaniem się pąków liściowych. Wybierasz jakieś grube drzewko, skracasz (obcinasz pień) do pożądanej wysokości i sadzisz do pojemnika. Ale oczywiście nie od razu do płaskiej doniczki do bonsai, na początek do normalnej dużej.

Brzoskwinię jako bonsai uprwaia się raczej dla pięknych różowych kwiatów niż dla owoców: utrzymanie owocu to duży wydatek energii.
Anna Dorota
L.
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2007, 13:31
16
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: L. »

Dzięki, musze to przemyśleć. Małe mam tylko sosenki i grusze, jak się okazało, więc będę się musiała porozglądać po sklepach lub iść do szkółki. Najwyżej teraz zaczne z nim drzewkiem, a na brzoskwinię przyjdzie czas jak wyrośnie sobie z nasionka i będzie odpowiednio duża. :)
Ania ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Czyli jakieś 5 lat...
Anna Dorota
L.
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2007, 13:31
16
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: L. »

Na razie zajmę się irgą, a później za jakiś czas (pewnie te 5 lat) brzoskwnią.
Ania ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ