fikus benjamin

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
suhhar
Posty: 11
Rejestracja: 08 kwie 2007, 13:53
17
Lokalizacja: kÂłodzko

fikus benjamin

Post autor: suhhar »

Witam wszystkich milosnikow bonsai. Jestem nowy w tej tematyce ale od kilku dni sledze rozne fora o tematyce bonzai. Nie ukrywam ze mnie zafascynowala sztuka bonsai wiec z wziazku z tym chcialbym wyhodowac swoje drzewko. Czytalem duzo ze nadaje sie do tego fikus benjamin ktorego posiadam w domu duzo szczepek bo moja mama szczepi i rozdaje znajomym i sasiada. Tylko nie wiem jak sie dokladnie nazywa ta odmiana benjamina bo ma bialo zielone liscie i czy oby na pewno nadaje sie na bonsai. Zdjecia prezentuja juz drzewko ok 7 miesieczne ale mam z niego 2 nowe szczepki w malej doniczce maja ok 25 cm wysokoscia i jedna malutka ok 10 cm w kieliszku w ktorym puszcza korzonki. Bonzai chcialbym wyhodowac z tych szczepek 25 cm ale najpierw musze je rozsadzic poniewaz w doniczce sa razem i wybiore silniejszy okaz. Pozatym na klatce moja sasiadka ma w doniczce prawdopodobnie wieza drobnolistnego i mam pytanie czy mozna z niego szczepke pobrac w celu hodowli czy wiezy sie przyjmuja ze szczepek czy nie zabardzo ? moze lepiej z nasion ? planuje wyhodowac 2 drzewka jedno z fikusa benjamina a drugie z wiazu mysle ze na poczatek to beda odpowiednie drzewka jak dla laika. POzdrawiam
Załączniki
Obraz 003.jpg
Obraz 003.jpg (36.35 KiB) Przejrzano 2513 razy
Obraz 002.jpg
Obraz 002.jpg (35.61 KiB) Przejrzano 2513 razy
Awatar użytkownika
Stifler
Posty: 16
Rejestracja: 03 mar 2007, 10:45
17
Lokalizacja: Krasne

Post autor: Stifler »

co do fikusa to nadaje sie na bonsai ale przydałby by sie lepsze fotki poniewaz nie weidac na nich lini pnia i układu gałazek wiec trudno bedzie nam jakkolwiek Ci pomóc ...
Twórca Bonsai musi wykazaÌ siê nie tylko cierpliwoœci¹, ale i zdolnoœci¹ przewidywania. Poprzez d³ugotrwa³¹ pielêgnacjê artysta przekazuje drzewu cz¹stkê swych myœli. Bonsai to zasady ¿yciowe przekszta³cone w dzie³o sztuki.
suhhar
Posty: 11
Rejestracja: 08 kwie 2007, 13:53
17
Lokalizacja: kÂłodzko

Post autor: suhhar »

Stifler chodzi o to ze to drzewko ze zdjecia nie bedzie moim bonzai. Chodzilo mi o to ze te zdjecia sa przykladem jakie liscie bedzie mialo moje drzewko bo sadzonki sa narazie w malej doniczce wiec nic z nich sie jeszcze nie da zrobic.
ODPOWIEDZ