Plon Palmowy co robic?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Mylek

Plon Palmowy co robic?

Post autor: Mylek »

Witajcie to moj pierwszy post
Wlasnie dzis otrzymalem zaszczepke klonu palmowego
Jego wysokosc to ponad 60 cm a wyglada tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I niewiem zabardz jaki bedze odpowiedni styl do tego drzewka I czy juz zaczynac formowanie a jak tak to od czego wedlug was mam zaczac,gdzie wykonac ciecia?
Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Styl....... :shock: bez komentarza,z formowaniem musisz poczekac az bedzie co formowac. Ciecia wykonaj tuz (ok 1,5 cm) nad ostatnia para pakow(nie ostatnia w sensie na gorze, tylko na dole :twisted: ).
P.S. sory ze bez polskich znaczkow ale klwaiaturka nawala :|
Pozdrawiam MichaÂł
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

A które gałęzie chcesz zostawić?
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Mylek

Post autor: Mylek »

ja tu widze tylko jedna galez(pien) zaniedlugo chyba powiny wyrosnac jakies galazki ta koncoweczka jest zupelnie sucha(oki 3-4 cm)
Lepiej podlewac woda kranowa czy mineralna?Temperatura wody ma byc pokojowa?
Mylek

Post autor: Mylek »

poczytalem troche o klonie palmowym i znalazlem informacje ze tego drzewka niewolno uprawiac w domu tylko na powietrzy(moze byc balkon?)
I ktos pisal ze trzeba dlugo czekac az wyrosnie do odpowiedniej wielkosci aby formowac(wedlug was kiedy bede mogl zaczac cos przycinac,drutowac itp) :roll:

Edit:czy juz teraz ma ja wystawic na balkon czy dobiero jak sie troche ociepli?
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Przesadź do większej doniczki, wystaw na balkon już teraz i opiekuj sie przez najbliższe 5 lat. Potem rozpoczniesz formowanie.
Kup sobie w szkół ce 5 razy większego graba za pięć razy mniejszą cenę i ćwicz:))
Pozdro
Mylek

Post autor: Mylek »

Chyba wlasnie pujde za twoja rada i kupie sobie wiekszy klon palmowy w szkolce(wie ktos ile mniej wiecej kosztuje)
I mam zamiar kupic sobie jeszcze Jalowca i na nim tez bede cwiczycl.Jalowiec to dobry wybor na poczatek?czy lepiej jakis inny gatunek?
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Jałowiec jest OK. Polecam "nasze drzewa" grab - świetny dla początkujących, buk, dąb, sosna zwyczajna. Od tego zacznij.

A najlepsze na początek - to dobra książka:
ksiazki.php
ODPOWIEDZ