Pytanie o narzędzia

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Abaddon

Pytanie o narzędzia

Post autor: Abaddon »

Mam takie pytanie mianowicie czego mozna używać zamiast orginalnych narzędzi ale odpowiedz wszystkiego co mam pod ręka mało mnie satysfakcjonuje :P Chodzi mi dokładnie o jakieś przykłady np. linki w necie albo coś takiego :D Przygode z bansai zacząłem od niedawna i nie mam kompletnie nic i bardzo mała wiedze i chciałbym wiedzieć czym moge zastąpić bardzo drogie narzędzia do czasu aż nie załapie bakcyla tak na serio. Może wy używacie jakis dobrych i tanich zamienników Bardzo proszę o .


Ps. Mile widziane zdjęcia i linki gdzie można takie cos kupić
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Kwestia podejścia co jest tanie.
Na pewno tańsze od japońskich są narzędzia chińskie - nożyce rzędu kilkunastu zł, obcęgi ok 70-80 pln.
A jeśli nie o to Ci chodzi - to alternatywy poza własnymi pomysłami raczej nie ma. Możesz kupić sobie sekator - byle był ostry, ale oczywiście nie wszystko da się zrobić. Do cięcia drutu łatwo kupić jakieś obcinaczki czy cążki byle ostre. Kleszcze do jin - hmm może płaskoszczypy. Nijak chyba nie zastąpisz sekatorów skośnych i kulistych - a bez nich ładne cięcia ciężko zrobić.
Drut raczej drogi nie jest - choć oczywiście miedĽ jest alternatywą - trzeba ją jedynie wyżarzyć żeby była miękka.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Abaddon

Post autor: Abaddon »

a czy na początek wystarczą nożyczki krawieckie skalpel i jakieś cążki bądz kombinerki ??
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

tak
Możesz też paznokciami obcinać!
Marcin M
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mozna i pile spalinowa albo ostra siekierke.
Krotko mowiac majzlem i mlotkiem srubę odkrecisz ale jesli choc raz uzyjesz odpowiedniego klucza nie bedziesz juz nigdy chcial sie meczyc z dwom wyzej wymienionymi narzedzami "podstawowymi". To samo tyczy sie bonsai. Jesli choc raz bedziesz mial okazje uzyc narzedzi stworzonych do tego celu zobaczysz jaka wielka przepasc dzieli je od cazkow sekatorow i innych psełdo zastepczakow.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
piotrek1979
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:14
17
Lokalizacja: piła

Post autor: piotrek1979 »

Na poczatek kup sobie obcęgi kuliste. tego narzędzi nie zastąpisz niczym innym. każdą gałąĽ obetniesz piłką czy sekatorem na kilka razy. Ale żeby miejsce po usuniętej gałązce ładnie wyglądało będziesz potrzebował tych obcegów.
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Myślałem że najważniejszym narzędziem są obcęgi ukośne i chyba nie jestem w błędzie?!
Marcin M
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Osobiscie wole kuliste. Przydaja sie czesciej. A najlepiej kupic sobie conkawe i po bólu bez wymiany zadan czy lepsze te czy te.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ