kształt

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Gomezik
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2007, 21:20
17

kształt

Post autor: Gomezik »

Chciałabym nadać kształt mojemy fikusikowi, ale nie wiem jak... Podobają mi się wszystkie drzewka, ale sama nie mam pomysłu... Mam kilka pytanek dotyczących pielęgnacji...
1. Kiedy i czym nawozić?
2. Kiedy zacząć formowanie?
3. Jakich narzędzi potrzeba do formowania?
4. Jaki kształt najlepiej nadawać fikusowi?


Z góry dziękuję za jakiekolwiek informację

Ps. Przepraszam za to, że napisałam ten post w relacjach z wystaw, ale się pomyliłam :oops: :oops: :oops:
Szukaj, a znajdziesz...
Ania
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Cześć
Nawozić zacząć możesz już ak pewnie jesli drzewko jest w dobrej kondycji to od marca połowy marca wydaje mi się ze to juz dobry okres.Fikusy najlepiej jest formowac w stylu w jakich najczęsciej zyją czyli moyogi lub chokkan.Narzędzie do formowania to jakieś nożyczki do obcięcia gałezi,drut o róznych fi(polecam aluminiowy),masc do smarowania ran(po obcietej gałęzi)i jakies cegi do ciecia drutu.To chyba wszystko
Do usłyszenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Gomezik
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2007, 21:20
17

Post autor: Gomezik »

Dziękuję... Byłam wczoraj w carrfurze i kupiłam kolejne dzrewko, ale tym razem uformowane, sprawdzałam też czy nie ma nawozu do bonsai, ale nie było...
Mam do ciebie pytanie:
Czy mogę nawozić bobkami?
Czy mogę nawozić normalnym preparatem do wszystkich roślin?
Dziękuję za informacje
Szukaj, a znajdziesz...
Ania
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Hmm bobkami niegdy nie nawoziłem i myśle,ze nie ma cudowac skoro za grosze mozna kupic dobry nawóz sprawdzony.Taki nawóz to np.Pokon Florovit,a jezeli chodzi Ci o bobki to polecam troche wieksze"bobki"jakim jest BioGold jest to bardzo nawóz nie sztuczn
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Gomezik
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2007, 21:20
17

Post autor: Gomezik »

Dziękuję za odpowiedĽ... Jeśli chodzi o to drugie dzrewko to moje dzrewko nr.2 jest już uformowane i nie muszę się męczyć... :-) :-) :-)
Szukaj, a znajdziesz...
Ania
ODPOWIEDZ