podokarpus do mieszkania

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Przemo

podokarpus do mieszkania

Post autor: Przemo »

Witam wszystkich

Bardzo dziekuję za odpowiedzi na temat sosny drobnokwiatowej.
Mam jeszcze jeden temat:

Chciałbym uzyskać od Was poradę na temat podokarpusa.
Bardzo mi się podoba to drzewko i chciałbym kupić podokarpusa do mieszkania. Szukałem na forum jakiś informacji , czy nadaje się do pielęgnacji w mieszkaniu , jak go pielęgnować - czyli wszystkiego co może mi się przydać przy pielęgnacji drzewka . Niestety nic nie znalazłem ,dlatego prosze o wszelkie informacje.
Podokarpus ma być ustawiony w pokoju którego okna są od strony zachodniej. Od okien będzie ustawiony ok. 4 metrów.
Z góry dziekuję za porady.

Pozdrawiam,

Przemek
Ostatnio zmieniony 28 gru 2006, 15:53 przez Przemo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

W żadnym wypadku nie może stać w domu. Teraz zastanów się (doczytaj na forum) jak najlepiej przezimować roślinę. Z nawozem wstrzymaj się do wiosny.
viewtopic.php?t=3165 jeśli chodzi o pielęgnację to w tym poście powinieneś znaleĽć wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Przemo

Post autor: Przemo »

Dziękuję za radę !!
A czy mam sosenkę przesadzić czy pozostawić w doniczce ( 15 cm. ) po wystawieniu jej na dwór? I jak z podlewaniem w zimie?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Nie wyciągaj jej z doniczki. Najlepiej roślinę zadołować razem z doniczką w gruncie. Ochronić przed przemarznięciem i przed mroĽnym wiatrem.
Co do podlewania zimą to należy je ograniczyć ale nie doprowadzić do przesuszenia podłoża.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Przemo

Post autor: Przemo »

A czy po zimie taką sosnę można przenosić do mieszkania, a na zimę z powrotem na dwór? Dokładnie chodzi mi o to, czy jedynym powodem nie trzymania sosny w mieszakniu jest temperatura i suche powietrze od grzejników?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Sosna należy do grupy outdoor'ów czyli takich roślin które muszą rosnąć przez czały czas na dworze (do pomieszczenia są tylko wstawiane na krótki czas np. na czas wystawy) i z tego względu że zimą nastaje okres spoczynku drzewa. Tak jak pisałeś temperatura w pomieszczeniu i suche powietrze może zabić roślinę.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
ODPOWIEDZ