Identyfikacja

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Czarny

Identyfikacja

Post autor: Czarny »

Witam ponownie :)
Mam problem z identyfikacją nowego nabytku i chciałbym prosić ludzi bardziej doświadczonych ode mnie o identyfikację tego drzewka a także o wskazówki w hodowli tejże rośliny jako że jest to mój pierwszy iglak i niebardzo wiem co z nim robić (tj jest prezentem :) ) i niewiem czy to jest kosodrzewina czy jak mi ktoś powiedział sosna drobnokwiatowa...
Pozdrawiam
Maciek
Załączniki
Obraz 074.jpg
Obraz 074.jpg (55.72 KiB) Przejrzano 3600 razy
Obraz 073.jpg
Obraz 073.jpg (81.83 KiB) Przejrzano 3599 razy
Obraz 072.jpg
Obraz 072.jpg (47.83 KiB) Przejrzano 3600 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Mogłeś tego jeszcze nie znaleĽć bo dopiero dzisiaj uzupełniałem viewtopic.php?t=3165
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Czarny

Post autor: Czarny »

ok dzięki za informacje...czyli to raczej jest ta sosna ?? i ile ona może mieć lat (tzn. na wiosne można przesadzać czy jeszcze poczekać) i czy można ją hodować w domu ??
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Wyglada na okolo 4/ 5 lat. Na wiosne mozesz ja przesadzic juz. hodowla w domu? to nie jest zadobry pomysl. Drzewka bonsai dzielimy na outdoor i indoor. Sosna jest drzewiem outdoor i dlatego przez caly rok musi byc na dworze. Teraz ja najlepiej w doniczce zakop na zime i przykryj liscmi lub torfem i oslon od wiatru.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Czarny

Post autor: Czarny »

Oki dzięki za . tak też zrobie
Aha mam jeszcze prośbę...gdzieś mi wczoraj zdaje się przemknął temat o iglakach które można hodować indoor...jeśli ktoś miałby jakiś odnośnik to prosiłbym o podesłanie bo niemoge teraz tego znaleść :/
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Wpisz podocarpus :)
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

" Są tylko dwa rodzaje mogące być w mieszkaniach : podokarpus czyli zastrzalin i jałowiec formosana"
Marcin M
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2006, 13:07
18
Lokalizacja: Turek

Post autor: Piotr »

A czy ten jalowiec formosana nie jest czsami żólty (widzialem takiego w kwiaciarni)??
(\_/)
(o.o)
(_ _)
ODPOWIEDZ