Allegro

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
SchaoKatSuDafi

Allegro

Post autor: SchaoKatSuDafi »

Witam Kupiłem Drzewko na allegro w opisie bylo ze ma 6 lat ale nie bylo fotki Zamieszczam własno wobione i pytam czy to drzewko wykopane z lasu czy 6 jałowiec ?
Załączniki
AAAA0002.JPG
AAAA0002.JPG (37.26 KiB) Przejrzano 9558 razy
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

:)
Załączniki
AAAA0003.JPG
AAAA0003.JPG (24.73 KiB) Przejrzano 9556 razy
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

yyy nie zrozumiałem? :|
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Z całym szacunkiem ale czy nie lepiej kupić sadzonkę za "grosze ze szkółki". Tam masz wybór i widzisz co kupujesz. Niestety słabe zdjęcia i ciężko powiedzieć czy to jałowiec. (chyba tak ). Co do 6 lat to na pewno nie. Raczej koło 2-3. Ile za niego dałeś ???
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Hmm tak jak kolega powiedział,wszedł bys w temat"kicz"i bys rozwazył.Takiego jałowca to za 3 zł kupujesz,bez przesyłki i wybierasz,jakiego chcesz
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

Jest to jałowiec MEYERI Głupio mi się przyznac ale chyba się nabrałem zaplacilem 23zł + 15zł Przesylka ;/ ale moge powiedziec ze normalnie wygląda fajnie taka sadzoneczka mam na nią pomysł ... czekam zeby urosła ... Drugim razem Kupie Jakąś Sadzonke Osobiscie Narazie Kupie Sobie Kilka Muchołówek i Kaptórnic ...

Pozdrawiam Dawid

P.S

Zastanawiam się Jaki Komentarz Wystawic Sprzedawcy ...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Podaj adres aukcji to Ci podpowiemy co napisac...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Jak dla mnie drzewko nie jest nawet wstepnie uformowane i na pewno nie ma 6-7 lat. Ok, moze i ma ale gdy caly czas przez te lata bylo zaniedbane. W ogole to jak narazie bonsai nawet nie przypomina i jesli dobrze widze to dostales doniczke plastikowa - na zdjeciach sa gliniane.
Pozytywnego komentarza na pewno bym nie wystawil!
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

ta osoba (chyba kobieta) ma już co najmniej 3 ! konto na allegro (wpisałem w google "sosna górska bonsai" i wyskoczyły stare konta z allegro - trochę inny nick itp), kiedyś poprosiłem o przesłanie real foto sosny czy czego tam, ale nie otrzymałem bo nie ma aparatu - od razu domyśliłem się, że to naciągaczka. Szkoda tylko, że tyle osób się nabiera ale na to nie ma rady - uzasadniony negatyw.
pozdr
Paweł D.
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

Identycznie mi odpisała ze nieposiada aparatu ;/ Gułpia Baba ;/ Moze napisze jej w meilu ze Dowiedzialem się od specjalistów ze takie drzewko mozna kupic za grosze i zaproponuje obniżke ceny czyli zwrot jakiejs częsci kasy lub całkowitą reklamacje na jej koszt ...
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

probowac zawssze mozna, ale watpie zeby sie zgodzila. W ostatecznosci proponuje zaproponowac ten specjalistce w dziedzinie bonsai ze odeslesz na swoj koszt ta rosline, ale ona zwroci Tobie te 23zl.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

to by się minelo z celem zaplacilem za roslinke 32 zł + 15 przesylka - stracil bym 15 zł
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Teraz to jest już trochę po fakcie.
Nie rozumiem jednej rzeczy ?? Kupiłeś od jakiejś kobiety roślinę nie widząc zdjęć (real foto) o które prosłeś na maila.
Szczerze odradzam kupowania jakichkolwiek roślin przez strony internetowe a tym bardziej allegro. Tyle się o tym trąbi a niektórzy nadal robią po swojemu.
Samo przeczytanie opisu który tam zamieściła daje już do myślenia ( :arrow: wilgotność średnio-umiarkowana, dobrze znosi wilgotne powietrze w mieszkaniu ](*,) ](*,) ).
Trzymaj się jednego nie widzisz na żywo nie kupuj (chodzi o rośliny).
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

Teraz TeĽ To Wiem Wystawie Neutralny Ze Roślinka Nieprzypomina Wstępnie formowanego bonsai tylko wyrwany krzak z lasu ...itp
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

I najlepiej załącz link do tego postu ;]
Marcin M
ZbyszekK
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2006, 08:27
17
Imie i nazwisko: Zbyszek K
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: ZbyszekK »

Witajcie. Ciekawostka że panna jest z mojej okolicy. Chyba się wybiorę zobaczyć jej "szkółkę" ;-). A z drugiej strony ma mnóstwo pozytywów, więc sprzedaje zadowolenie i się ludziom podoba. Tylko 5 osób się odważyło napisać co myślą o drzewkach. Pomijam fakt ze są osoby dla których patyk w doniczce to już bonsai.
-------------------------------------------------
Zbyszek
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Zwroc tez uwage na to ze czesto ludzie nie wystawiaja slusznych negatywow, gdyz boja sie go w odsieczy... wydaje mi sie ze tak naprawde bylo wiecej rozczarowanych klijentow tej pani...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
SchaoKatSuDafi

Post autor: SchaoKatSuDafi »

Tez się boje mysle ze wystawie jej koment neutralny i po sprawie człowiek uczy się na błędach następnym razem kupie cos w kwiaciarni albo w ogrodniczym I Na przyszłosc Do wszystkich Nowo Zafascynowanych Sztuką BONSAI NIedajcie się nabrac Kupujcie tylko to co widzicie !! !!
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Ma duzo pozytywow bo najpierw ludzie wystawiaja komentarze a dopiero potem szukaja informacji nt. drzewka...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ