gardenia.. co zrobic :/

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
grzesieksz

gardenia.. co zrobic :/

Post autor: grzesieksz »

witam
mam 3 letnia gardenie a walsciwie to moja mam ma gardenie i wpadlem na "genialny" pomysl zeby zrobic z niej bonsai mam kilka pytan zwiazanych z moim pomyslem :
1--->czy to sie <font color="#FF0000">wogole //ort</font> nadaje
2--->czy musze rozsadzic sadzonki bo sa trzy moz widac na zamiesczonych zdjeciach
3--->czy moge jeszcze przycinac
4--->poradzcie co z nim zrobic jaka formw gdzie przyciac ...
z groy dziekuje i pozdrawiam
Załączniki
4
4
4.jpg (48.36 KiB) Przejrzano 2180 razy
3
3
3.jpg (63.99 KiB) Przejrzano 2180 razy
2
2
2.jpg (60.78 KiB) Przejrzano 2180 razy
1
1
01.jpg (53.75 KiB) Przejrzano 2180 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Ten gatunek spokojnie nadaje się na bonsai bo sam kiedyś widziałem ciekawe drzewko z białymi kwiatami. Tylko twoje rośliny będą musiały poczekać jeszcze kilka lat żeby coś z nich zacząć robić :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
grzesieksz

Post autor: grzesieksz »

wydaje mis ie ze jak poczekam jeszcze kilk lat to juz nic z tym nie zrobie pnie beda za grube i beda pekac podczs formowania....ja bede przez zime uszczykiwal paki ze by juz nie rosla na wysokosc ani na szerokosc a na wosnie nasteonego roku zaczne przycinac.... :-P :wink:
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

w bonsai wlasnie o to chodzi aby drzewko mialo gruby pien ktory przypomina naturalny. jakies drobne odrutowania mozesz zaczac robic (choc ja nie widze nic do odrutowania :roll: ). ale jak widze z twojej wypowiedzi i tak zrobisz po swojemu.
Pozdrawia
..::Magda::..
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Nie wierzę żebyś musiał robić aż tak ekstremalne gięcia pnia czy gałęzi przy formowaniu żeby był problem z pękaniem. Oczywiste jest to, że jeżeli zrobisz to nieumiejętnie to może pęknąć nawet najcieńsza gałązka. Zawsze roślinę można zabezpieczyć zapobiegawczo przed formowaniem rafią i problem z głowy.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
ODPOWIEDZ