Pytanie co do wykopania drzewka

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
BOLID

Pytanie co do wykopania drzewka

Post autor: BOLID »

Witam
Kupilem ostatnio dzialkę i rosnie na niej mały zaniedbany (jak cała działka) jalowiec i pomyslałem sobie odrazuo was :)
Co zrobic po wykopaniu drzewka by się przyjeło a mianowicie :
w co wsadzic
jaka ziemia
i jakies dodatkowe instrukcje od was ktore bypomogły przyjąc sie temu jalowcowi.
Jak juz przesadze zrobie foto i pokierujeciemnie dalej:)
Pozdr Krzysiek
Michał

Post autor: Michał »

tylko nie przesadzaj go teraz. bo na 90% nie przeżyje
dopiero na wiosne
BOLID

Post autor: BOLID »

Tak tez myslałem i chyba dam sobie z nim luz bo jak mi robotnicy wejdą na działkę nic z niego nie zostanie :(
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Jeżeli robotnicy mają je zniszczyć a drzewko jest warte zachodu to się nie przejmój, że jest czerwiec tylko kop. Postaraj się o duży pojemnik i wykop jałowca z jak największą bryłą korzeniową starając sie jej nie naruszyć. PosadĽ go w tym pojemniku lub w innym miejscu gdzie nie ruszą go robotnicy.
Artur
Noriko

Post autor: Noriko »

Generalnie co do odfpowiedniego czasu na kopanie to każdy bonsaista ma na ten temat swoje zdanie...Jeśli zebrać wszystkie opinie do kupy-można kopać cały rok :) Ja generalnie trzymam sie wytycznych co do kopania na wiosnę, ale w wyjątkowych przypadkach kopie tez kiedy indziej...i jak na razie wszystkie yamadori żyją :)
Naitsabes

Post autor: Naitsabes »

napisałeś ze ten jałowiec jest mały więc nie powinno być większych problemów z wykopaniem (niezbyt rozrośnięty system korzeniowy)
przygotuj sobie jak największą donicę , plastikowe najlepsze i kop
tylko pamiętaj żeby zostawić jak największą bryłę ziemi.
No i czekamy na fotki "pooperacyjne" :D
ODPOWIEDZ