Nawóż

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Naitsabes

Nawóż

Post autor: Naitsabes »

To mój pierwszy post więc wypada się przedstawić. Mam na imię Sebastian 30 lat. mieszkam w Sieradzu bonsai zajmuje się od jakiś 2 lat i jak narazie nie zniszczyłem żadnego drzewka. Ale nie o tym..
Wczoraj byłem w centrum ogrodniczym i natknąłem się na takie cudo:
"Nawóz do Bonsai" firmy POKON (mineralny, płynny do rozcieńczenia) skład :4% azotu, 6% tlenku fofsoru , 6% tlenku potasu , mikroelementy (B,Cu,Fe,Mn,Mo,Zn). Spotkał się któś z czymś takim ? jakieś sugestie ?
nie chcę stosować w ciemno .
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Oczywiście, pewnie każdy z nas zna nawóz tej firmy :) Polecam, sama stosuję od początku mojej przygody z bonsai i jestem bardzo zadowolona.
Naitsabes

Post autor: Naitsabes »

dzięki :D do tej pory stosowałem w granulkach ,ale w takim razie przerzucam się na ten.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ja równiez smialo go polecam,choc uzywam go pierwszy sezon.Oczywscie najczesniej spotykany nawóz Pokon'a :-)
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
szkamil
Posty: 46
Rejestracja: 24 gru 2005, 21:29
18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: szkamil »

Witam
Nie chce zakładać nowego tematu więc tu się spytam.
Czy może ktoś stosuje nawóz symfonia złota do podlewani bonsai??
Bo mam w szafce pod akwarium około 200g tego nawozu i nie wiem w jakiej ilości wody go rozpuścić, bo ten nawóz przysłał mi akwarysta z forum jako nawóz do akwa. I stosuje go tak że do 1l wody daje 40g SZ i 20 Siarczanu potasu i około 4ml dziennie do akwarium. I myślałem żeby takim czymś podlewać moje pre bonsai. Ale wydaje mi się że będzie trochę za dużo jak na 1 litr może ktoś stosuje go i ma pojemnik po nim i jest napisane ile go się rozpuszcza??
Narazie wziąłem 10ml symfoni i 10ml siarczanu i rozpuściłem w 1,5l wody jak myślicie wiecej dac czy mniej?? Naraziepodlałem jakieś 3 kwaiatki takie co jakby padły to bym się nie rozpłakał :)

Pozdrawiam

Aha dodam jeszcze skład nawozu
Skład:

B - 0,188
Mn - 0,718
Zn - 0,189
Cu - 0,163
Fe - 1,174
Mo - 0,024
Co - 0,004
O - 35
N - 6
Mg - 10
S - 14
C - 5
H2O (krystaliczna i wilgoć) - 27,5

co daje 99,96 %
Noriko

Post autor: Noriko »

POKON to nawóz bardzo często używany przez bonsaistów, tak jak Bio-humus :)
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

szkamil pisze:Witam
Aha dodam jeszcze skład nawozu
Skład:

B - 0,188
Mn - 0,718
Zn - 0,189
Cu - 0,163
Fe - 1,174
Mo - 0,024
Co - 0,004
O - 35
N - 6
Mg - 10
S - 14
C - 5
H2O (krystaliczna i wilgoć) - 27,5

co daje 99,96 %
no więc tak najwięcej to ty tu maż wody.
widze że są też węglany i jony magnezu które mogą odkwaszać ziemię, a niekażde roślinki to lubią. zawartość azotu masz porównywalną z Pokonem. z drógiej strony niewiem jak inne mikroelementy będą wpływać na drzewko to już chyba indywidualnie.
Ja stosuje do drzewek które mam w ziemi sporadycznie raz na jakiś czas Saletrę amonową NH4NO3 i 3-mają się nieĽle. A do doniczek polecił bym Bio-chumusa bo był już u mnie w domu pare razy i kwiatki sie całkiem nieĽle po nim czóły :)
witam wszystkich jestem nowy :))
acer6

Post autor: acer6 »

Biohumus jak najbardziej ,jest dobry i dość bezpieczny (w porównaniu ze zwykłymi mineralnymi nawozami ).
ODPOWIEDZ