kwiaciarnia zakupy

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
selfprod

kwiaciarnia zakupy

Post autor: selfprod »

Dzisiaj odwiedziłem moją miejscową kwiaciarnie chcąc sie zapytać czy jest wogóle cokolwiek związanego z bonsai. Pani ekspedientka pokazała mi pare doniczek i miała na stanie jednego ficusa benjamina wysokości około 17 cm prosto rozwiniętego z zieloniutkimi liści za jedyne 5 pln. Zyje on sobie tam w doniczce w jakiejś ziemi. i mam pytanie czy potrzebuje specjalnej ziemi adamine która jest na allegro czy lepsza jest ta w której żyje i rośnie już od początku? czy przesadzenie go do normalnej doniczki moze wplynac na niego ?(np. opadajace liscie)? czy <font color="#FF0000">wogole //ort</font> taki zakup sie oplaca ? co musze do tego dokupic ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Myślę, że za 5 zł opłaca się. I nie potrzebujesz "specjalnej ziemi adamine", bo nie ma czegoś takiego. Jesli chodzi Ci o akadamę to myślę, że również możesz się bez niej obejść. Poza tym w ogóle nie możemy Ci powiedzieć czy bedziesz musiał przesadzać tego fikusa, bo nie mamy żadnego zdjęcia. Jeśli doniczka by była jednak za mała, to jak najbardziej możesz go posadzić w zwykłej doniczce, w ziemii ogrodniczej zmieszanej ze żwirem.
I chyba już nic więcej nie musisz do niego kupować.
Wojtek Łukaszewski
selfprod

Post autor: selfprod »

wnioskuję że akadama jest ziemią przeznaczonych dla tych tropikalnych roślin , czy klon palmowy rownie moze żyć w normalnej ziemi ? doniczka jest niewielka - plastikowa wys. okolo 6 cm ale przez dziurke pod spodem widzialem ze korzen jeden wystaje to niedobrze , niestety nie mam aparatu zeby sfotkować tą roślinke ;/
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ludziska akadama to jalowy substytut gleby. Ma jedynie bardzo dobre wlasciwosci higroskopijne. Na ogol nie zawiera zbyt wielu cennych dla roslin skladnikow wiec trzeba przy niej stosowac nawozy.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

To nie jest tak czy musi czy nie musi.Akadama to ziemia jalowca,ez zadnych witamin,bez których drzewko nie przezyje.Jesli chcialbys tak do kazdegodrzewka,brac akadame,znajdujacego siew odniczce roboczej,chyba bys sie nie wyplacil(droga jest ta ziemia).Dlatego,stosuje sie inne drenaze.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
selfprod

Post autor: selfprod »

czyli zwykla ziemia z kwiaciarni sie nada ?? a czy są jakies rzeczy które mozna dodać do takiej ziemi aby wzbogacić ją ?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Arke mylisz pojecia akadama to nie drenaz!! W dodatku twoje literowki swiadcza ze akadama to ziemia z JAŁOWCA? :wink:
Mieszanki jak najbardziej jest nawet kilka typow akadamy o roznych pH. Wiecej o mieszankach przeczytasz w artykule o nich na stronie http://www.bonsai.com.pl
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Bolas,rzeczywiscie masz racje,straszny i bardzo głupi błąd.Nie wiem skąd mi takie głupoty przyszły.Chciałem napisać ,że to ziemia jałowca,która nie ma w sobie zadnych minerałów odzywczych,przyczym drzewko bez niej jesli sie obejdzie,równiez bedzie sie rozwijać.

Naprawde przepraszam
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
wojam
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005, 16:52
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojam »

*>Arke<* pisze:Bolas,rzeczywiscie masz racje,straszny i bardzo głupi błąd.Nie wiem skąd mi takie głupoty przyszły.Chciałem napisać ,że to ziemia jałowca,która nie ma w sobie zadnych minerałów odzywczych,przyczym drzewko bez niej jesli sie obejdzie,równiez bedzie sie rozwijać.

Naprawde przepraszam
Przepraszasz, a robisz za moment to samo. Wydaje mi się, że ludzie nie czytają tego, co przed chwilą napisali. Nie jest to zwykła literówka, tylko rozkojarzenie - myślę o jednym (mam nadzieję), a piszę drugie.
Pozdrawiam, Wojtek
ODPOWIEDZ