Mam fajnego fiusa (a raczej dwa) - trochę urósł...

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
skari

Mam fajnego fiusa (a raczej dwa) - trochę urósł...

Post autor: skari »

Mamuśka złączyła dwa rozne gatunki ficusów - zrobiła "plecionkę" łodyg, które już się ze soba zrosły :-)
Co sądzicie na temat tego drzewka? Jest ono w doskonałej kondycji. Dużo zielenim zdrowe listki. Gałązki co chwila wypuszczają nowe pędy.

Zastanawiam się czy nie wziąć sie za niego...
Pozdrawiam

P.S. Jeśli to zły dzial, można go przenieść do "Omawiania drzewek", ale narazie nic z nim nie robilem, dlatego zdecydowalem sie na "Podstawy".
Załączniki
Bujna zieleĂą
Bujna zieleĂą
ficus4.jpg (73.08 KiB) Przejrzano 5193 razy
ficus3.jpg
ficus3.jpg (81.75 KiB) Przejrzano 5192 razy
Widoczna plecionka
Widoczna plecionka
ficus2.jpg (74.17 KiB) Przejrzano 5193 razy
ficus1.JPG
ficus1.JPG (73.51 KiB) Przejrzano 5192 razy
acer6

Post autor: acer6 »

Plecionki jako takiej raczej się nie stosuje (można robić "fuzje" ,ale powinno to wygladac naturalnie ) ,ale jeśli już jest plecionka można by to ukryć korzeniami powietrznymi . Przyjżyj się 2 focie : kończy sie zrośnięty pien (rozdwaja sie ) a potem znów próbuje się "zakręcić" - moim zdaniem to wszysko psuje (strał bym sie rozdzielić pnie powyżej rozdwojenia) .
Z drugiej strony w naturze są figowce ,które oplataja inne drzewa ,po wielu latach kiedy zaduszone drzewo umiera i próchnieje - pozostaje sam (miejscami pusty) "stelaż" z fikusa .
Myśle że da się coś z tego zrobić ,ale potrzeba tu sporo "zabawy" (np. doszczepianie czegoś do pnia ,w dalszej kolejności korzenie powietrzne.) .
Awatar użytkownika
piotr brozek
Posty: 68
Rejestracja: 08 kwie 2005, 18:51
19
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: N. SÂącz
Kontakt:

Post autor: piotr brozek »

Korzenie powietrzne dobry pomysł może zakryją ten efekt warkocza.Będzie potrzeba czasu ale moze to wygladać fajnie
Załączniki
A to tak odnosnie wypowiedzi Acer-a
A to tak odnosnie wypowiedzi Acer-a
fikus kkk.jpg (5.38 KiB) Przejrzano 5173 razy
skari

Post autor: skari »

Ohoho ... - widzę, że bede musial zaczekac aż nabede fachowej wiedzy o robieniu tych trudniejszych rzeczy.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

nie no zrosniete pienki sa fajne ale nie jak sa skrecone w warkocz. Dodatkowo w tej rosline pierwsze zielone zaczyna sie za wysoko.musialbys sie postarac o przesadzenie rosliny do nowego pojemnika i wymuszenie lisci w nizszych partiach. Nie widac dobrze na tych zdjeciach ale wydaje mi sie ze roslina najpierw jest cienka pozniej nietypowe zgrubienie i znow cienizna.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Wydaje mi sie ze ja mam ladna plecionke fikusa... ale nie wiem czy chcecie zebym pokazal;) pozniej dokleje fote
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
ENERGY

Post autor: ENERGY »

Postaraj się rozplątać plecionkę ponad zgrubieniem tam gdzie jeszcze się nie zrosła, żeby uniknąć warkocza na całej długości (może to zaważyć na póĽniejszym wyglądzie fikusa).

Podobny temat z plecionką był już poruszany na forum.
skari

Post autor: skari »

mi też to nie odpowiada, że pierwsze gałązki z liśćmi zaczynają się tak wysoko. Wczoraj zmierzyłem tę wysokość i wynosi ona 27cm :/
JM
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
18

Post autor: JM »

Fikus jak fikus,
ale co właściwie chciałeś zakomunikować w tytule tego tematu? :-)
skari

Post autor: skari »

Pochwalić się materiałem. Ktoś bardziej doświadczony z chęcią by się za niego wziął. Poza tym to nie widziałem jeszcze na tym forum tak bujnie rozwiniętego ficusa, stąd mój post :-)
ENERGY

Post autor: ENERGY »

Jeśli chodzi o plecionkę to uważam ze nie jest to dobry materiał, ale to jest rzecz gustu. Wracając do tego, że nie widziałeś na tym „forum tak bujnego ficusa” to znaczy, że wcale nie skorzystałeś z opcji szukaj, jak wcześniej napisałem podobny temat już był i znajdziesz go poniżej może cię zainspiruje.
viewtopic.php?t=1133&highlight=
ODPOWIEDZ