drzewko szczescia

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
martipless

drzewko szczescia

Post autor: martipless »

witam, chcialem zaczac przygode z bonsai, od zawsze mialem kuku na pkt przyrody i zawsze cos nowego mnie zafascunuje. tym razem bonsai. moje pytanie brzmi czy z takim gruboszem mozna zrobic cos ciekawego.
mam jeszcze fikusa, ma 1,5m (postura pionowego patyka), ale pedy zaczynaja sie dopiero na wysokosci 0,5m, czytalem ze fikus dla poczatkujacego najlepszy, ale czy ten delikwent sie do tego nadaje??
skari

Post autor: skari »

yyy, ja nie widzę żadnych zdjęć. Czy tylko ja?

Dobrze, ze zaczynasz od grubosza (drzewko szczescia, crassula) i fikusa, bo dla początkujacych to jest w sam raz :ok:

P.S.

sam zaczynam od grubosza, trochę go poprzycinałem, uszczyknąłem tu i tam 2 tygodnie temu i już wyrastają nowe pędy i listki - szybko rośnie :-)
Mariusz
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2005, 11:07
18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz »

Ja też nie widzę zdięć!
Też zaczełem od fikusa i grubosza to dobry początek, fikusów mam kilka ale jeden miał 2,5m wysokości i składał się z 4 roślin zaplątanych w warkocz który się zrósł, jak go skróciłem to zostało na nim na wysokości 0,5m ledwie 2 gałązki ale teraz nieżle się rozrósł i zagęścił a le na góże chodz powoli wypuszcza nowe pędy z pnia niżej - z powodu zimy (mała ilość światła) nie podcinałęm go i nie uszczykiwałem od jesieni dlatego rozrósł się i zagęścił na góże. Z gruboszem zabawa polego na podcinaniu i uszczykiwaniu bo jego się nie deutuje ale to dobra szkoła. Powodzenia!
Człowiek tylko wĂłwczas jest szczęÂśliwy, kiedy interesuje się tym, co tworzy.
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Mariusz pisze:Ja też nie widzę zdięć!
Też zaczełem od fikusa i grubosza to dobry początek, fikusów mam kilka ale jeden miał 2,5m wysokości i składał się z 4 roślin zaplątanych w warkocz który się zrósł, jak go skróciłem to zostało na nim na wysokości 0,5m ledwie 2 gałązki ale teraz nieżle się rozrósł i zagęścił a le na góże chodz powoli wypuszcza nowe pędy z pnia niżej - z powodu zimy (mała ilość światła) nie podcinałęm go i nie uszczykiwałem od jesieni dlatego rozrósł się i zagęścił na góże. Z gruboszem zabawa polego na podcinaniu i uszczykiwaniu bo jego się nie deutuje ale to dobra szkoła. Powodzenia!

Nie, nie mogę. Na prawdę sorry za offtop, ale tak czytam to forum i czytam, i coraz częściej widzę, że bonsaista=analfabeta, dysortografik i jeszcze parę innych przymiotników. Oczywiście przepraszam wszystkich innych bonsaistów, którzy umieją pisać, rozumiem pojedynczy błąd, raz na jakiś czas, ale żeby pisać "góże"? Co to są, "róże"? Bez przesady, potem człowiek sie napatrzy na takie błędy i w szkole "żadko pisze poprawnie"! Powinna być na forum funkcja autopoprawiania błędów, lub jakieś kary za to! Co jak co, ale "ortów" tyle, ile jest ich na tym forum, nie widziałem na wszystkich innych forach razem wziętych. Dobra, kwestia szybkiego pisania, ale jak już mówiłem, BEZ PRZESADY! Czytajcie co piszecie! Czasem jest to tak nieskładne, że nie można zrozumieć o co chodzi!


Jeszcze raz przepraszam za offtop. :? :|
Ostatnio zmieniony 18 mar 2006, 13:01 przez Vegetan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Eva

Post autor: Eva »

Vegetan, muszę przyznać, że się zgadzam... też mnie to czasem dobija... :| mam nadzieję, że nikt się tu nie obrazi, ale rzeczywiście sprawdzajcie czasem swoje posty...
ODPOWIEDZ