Drzewko z hipermarketu

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Ola

Drzewko z hipermarketu

Post autor: Ola »

Mikołaj przyniósł mi pod poduszkę (no, obok) bonsai. Udało mi się wywiedzieć, że kupiony w hipermarkecie. Po paru dniach zaczęły mu opadać liście. Najpierw po jednym, a teraz masowo. Zraszam go kilka razy dziennie i nic nie pomaga. Stoi na parapecie.
Nie wiem, jaki to gatunek. Liście ma podobne do borówki brusznicy, ale na wierzchołku leciutko wycięte.
Jestem zupełnie poczatkująca, więc nie wiem, co robić :cry:

ADMIN: -> PODSTAWY
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 61
Rejestracja: 24 lis 2005, 20:03
18
Lokalizacja: zduńska wola

Post autor: kuchar »

prawdopodomnie liscie opadaja dlatego ze drzewko zostalo przeniesione z jednego miejsca do drugiego tzn z hipermarketu do twojego domu
po drugie przyczyna moze byc zbyt czeste podlewanie
po trzecie masz moze kaloryfer pod parapetem?? jak tak to przestaw drzewko tam gdzie nie go nie ma

tez mialem taki problem a teraz po 2 miesiacach drzewko pieknie rosnie pozdrawiam
www.pajacyk.pl pomĂłż głodnym dzieciom...
pozdrawiam DAMIAN
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Prawdopodobnie jest to Wiąz Drobnolistny ale najlepiej sprawdĽ na tej stronie Olu...>http://republika.pl/bonsai_sprzedaz/wiaz.htm? a jeśli nie poszukaj na tej>http://republika.pl/bonsai_sprzedaz/hodowla.htm

ADMIN: Wprawdzie nie mam nic przeciwko temu aby reklamowac strony o bonsai ale czy nie lepiej bylo odwolac Ole do tego tematu: viewtopic.php?t=1236 ?
Ola

Post autor: Ola »

Drzewko stoi na parapecie, który zajduje się nad kaloryferem (wyłączonym). Sprawdziłam jaki to rodzaj i okazało się, że to karmona. A ile i co ile mam je podlewać? Kiedy skończy się opadanie liści i czy one odrosną.
Eva

Post autor: Eva »

Olu,
przeszukaj forum - to naprawdę kopalnia wiedzy. Wystarczy wpisać w "szukaj" hasło "carmona" albo "podlewanie", nawet całkiem niedawno były dyskusje na ten temat.:arrow: viewtopic.php?t=1639&highlight=podlewa%E6
Carmona potrzebuje zimą dość niskiej temperatury. Pocieszę cię, że mojej po kupnie też opadło dużo liści, ale potem odrosły. Spryskuj roślinkę i zapewnij jej odpowiednią wilgotność powietrza.
ODPOWIEDZ