Grubosz

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
mawi91

Grubosz

Post autor: mawi91 »

Mam pytanie. Mianowicie chcę zakupić grubosza. Nie wiem czy jest to dobre drzewko na bonsai i zwracam się do was z pytaniem. Jak rośnie drzewo, jakie ma wymagania, czy jest wrażliwe na jakieś choroby czy czynniki klimatotwórcze. Lubie kwiaty, ogród itp więc jak się domyślacie zainteresowałem się tym niemal od zaraz. A co śmieszniejsze dowiedziałem się o Bonsai z nowego wydania Komputer Świat. Następną rzeczą która mnie ciekawi to kształtowanie drzewka. Mianowicie czy grubosz ma taki ładny gruby, wywijany pień ?? Jeśli można na jego wyglad wpłynąć to jak. A kolejne pytanie brzmi : czy drutowanie może odbywać się za pomocą zwykłych miedzianych drutów ?? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję z góry
mawi91

Post autor: mawi91 »

Chciałem dopisać : czy znacie jakąś w miarę tanią książkę dostępną w księgarniach z dobrymi materiałami na początek ??
acer6

Post autor: acer6 »

Korzystaj z opcji szukaj(również na googlach) , zajżyj na stronę główną do działu : książki .

Grubosz nie jest typową roślina drzewiastą , to sukulent (czyli magazynje wodę)
jakie ma wymagania, czy jest wrażliwe na jakieś choroby czy czynniki klimatotwórcze
tego dowiesz się z netu , a ogólnie rzecz biorac : mało podlewać (raz na tydzień wystarczy), przycianć młode pędy i odrosty , gleba przepuszczalna , miejsce raczej jasne (w pełnym słońcu listki zmieniaja kolor na bardziej czerwonawy/purpurowy ).
Mianowicie czy grubosz ma taki ładny gruby, wywijany pień
nie bardzo pasuje do tego opisu :| Grubosz to tzw. drzewko szczęścia , zanim się wybierzesz do kwiaciarni/centrum ogrodniczego popytaj sie znajomych , rodziny ... czy nie mają czasem drzewka szczęścia (często ludzie w domach maja 20 letnie okazy , a w punkcie handlowym dostaniesz raczej niewielką sadzonkę .
Lubie kwiaty, ogród itp
to bardzo dobrze , polecam outdoor ( zewnętrzne ) bonsai .
mawi91

Post autor: mawi91 »

Outdoor, zewnętrzne.... mam działkę a na niej świerki srebrzyste, modrzew kilkunasto metrowy cis i inne coś z tego wykorzystam. A co do grubosza, to sadzonka 5-6 cm kosztuje 6 zł. Czy można w kwiaciarniach lub innych "centrach ogrodniczych" kupić coś innego ale w miarę taniego. W sumie doradzcie mi co jest dobre na początek. Myslę że Grubosz, proszę doradzcie mi.
Inssane

Post autor: Inssane »

na poczatek najlepszy fikus :) poczytaj troszke to forum i nie ciachaj i nie kupuj nic narazie ... Dowiesz sie co najbardziej by Ci pasowalo i wtedy podejmij decyzje:)
ODPOWIEDZ