Pozyskanie graba

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Xinnie
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2005, 10:54
18
Lokalizacja: Warszawa

Pozyskanie graba

Post autor: Xinnie »

Skąd pozyskać graba do formowania na bonsai? ZnaleĽć i wykopać na wiosnę czy też dla początkującego lepiej byłoby pozyskać ze szkółki? Objechałem trochę szkółek ogrodniczych, ale mieli tam raczej młode graby przeznaczone na żywopłoty (cienki pień i brak gałęzi) a coś takiego trzeba by posadzić do gruntu na parę lat.

ADMIN: Na tym forum sie przedstawia
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Xinnie,

widac, ze bardzo malo wiesz o bonsai. Dlatego tez zapomnij prosze o pozyskiwaniu roslin z przyrody. Z jednej strony bo sie na tym nie znasz, a z drugiej fakt ze i tak po wykopaniu bedziesz musial(a) zostawic rosline na ok. 2 lata w spokoju.
Znalezc material w szkolce nie jest latwo ale niestety, musisz dalej szukac.
Zwiazku z tym, ze nie podalas(es) miejscowosci zamieszkania, na glownej stronie znajdziesz linki do stron z klubami i sklepami bonsai w Polsce. Moze tam cos znajdziesz.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Xinnie
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2005, 10:54
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Xinnie »

Oki, nazywam się Tomek i mieszkam w Warszawie w bloku. Mam balkon na południe. Jestem nowicjuszem w dziedzinie bonsai.

Oczywiście czytałem wcześniej, że do yamadorii trzeba sporej wiedzy i praktyki, ale właścieie wszystkie graby opisywane na tym forum są pozyskiwane z natury i stąd moje pytanie.

Będę szukał dalej w szkółkach.
Tomek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Tomku,

Jak chcesz to mozesz i Ty sprobowac pozyskac jakas rosline ale jesli masz szacunek do natury to odczekaj lepiej az nabierzesz wiecej wiedzy.
Popytaj sie w szkolkach czy nie maja jakis drzewek, ktore odstawili na bok bo sie juz nie nadaja na sprzedaz.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

...a najlepiej poczekaj do wiosny, choć wiem, że to trudne :D
Adam Cieślik
ODPOWIEDZ