konkretne pytanie

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
mayl

konkretne pytanie

Post autor: mayl »

sztuka bonsai zafascynowala mnie wraz z zakupem pierwszego supermarketowego drzewka[serissa ;( ].Odrazu na starcie dowiedzialem sie ze moje drezwko nie ma najmniejszych szans wieloletniego zycia.Wiec prosze was ,zebyscie zaproponowali mi jakis gatunek drzewka ,ktore super znosi domowe warunki bo z reszta dam sobie chyba rade.Najlepiej ,zeby byl to gatunek drzewka ogolnie dostępnego( czyli cos z rodzimych,polskich drzewek nie wiem ...moze dąb,buk albo cos takiego zeby mozna bylo to wykopac z lasu lub wychodowac z nasionka),ostatecznie zakupic sadzonke na necie. pozdrawiem i licze na wyczerpujace wypowiedzi
acer6

Post autor: acer6 »

Najlepiej domowe warunki znoszą ficusy ( np. banjaminki , retusy natashe itd ... ) - gatunki znane i ogólniedostępne .
Nie ma sensu kupowac sadzonek z netu lepiej kupić zdrowe drzewo w kwiaciarni - niekoniecznie małą sadzonkę .
W domu dobrze czuje się np. grubosz ( drzewko szczęścia ) ... poza tym jest jeszcze trochę takich gatunków , poszukaj gatunków na necie i zajżyj do kwiaciarni .

O uprawie rodzimych gaunków w domu zapomnij
mayl

Post autor: mayl »

tylko cos mi sie wydaje ,ze ciezko bedzie dostac takie drzewko w zwyklej kawiaciarni :shock:
Awatar użytkownika
zorro
Posty: 94
Rejestracja: 07 lip 2005, 20:56
18
Lokalizacja: Przasnysz i Torun

Post autor: zorro »

W obi zawsze maja ficus natasha i to jest b.dobry zakup.
Retusa tez bywaja ale przewaznie w kosmicznych cenach no i zwykle marne.
ODPOWIEDZ