opadly liście po przesadzeniu !!!

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
taki_jeden

opadly liście po przesadzeniu !!!

Post autor: taki_jeden »

dostałem kiepskie drzewko z marketu, przesadziłem i odsłoniłem troche korzeni stało może tydzień i zaczeły opadać liście, teraz już od 2 miesięcy liści nie ma, co robić- czy to jest outdoor? czy może schować korzenie ?
Gość

Post autor: Gość »

1.Schowaj korzenie.
2Co ile podlewasz drzewko?
3.kiedy przesadzałeś je?

Wstaw może jakąś fotke ,bo nie wiadomo jakie to drzewko a co za tym idzie nie wiemy czy do wnętrza czy na świeżym powietrzu.Chociaż zdaje mi się ,że jeśli to marketsai to <font color="#FF0000">napewno //ort</font> do wnętrz i jest to wiąz albo fikus
taki_jeden

Post autor: taki_jeden »

drzewko podlewam raz w tygodniu gdy chłodno i 2 jak ciepło, drzewko przesadziłem pół roku temu i zaczelo gubić liście, dołączam fotke
Załączniki
gotowe.jpg
gotowe.jpg (66.63 KiB) Przejrzano 6774 razy
popek

Post autor: popek »

witaj chyba zbyt zadko podlewasz swoje drzewko powinno sie podlewac codziennie lub co dwa dni jezeli wieszchnia warstwa podloza przeschnie nie powinno sie przesuszac bryly korzeniowej a to moze byc powodem zgubienia lisci twjego drzewka
pozdro

jesli sie cos pomylilem to poprawcie :-)
Gość

Post autor: Gość »

To samo jak Popek.Jest to mała doniczka więc codziennie musisz podlewać.Gdy jest bardzo gorąco nawet 2 razy.Podlewaj tak by woda wyciekła z otworu drenażowego.I to jest chyba przyczyna gubienia liści
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam.
Jeżeli chcesz zobaczyć czy drzewko nie padło do końca możesz to sprawdzić. WeĽ jakieś ostre narzędzie (najlepiej nóż) i zdrap delikatnie kawałek kory na końcu z którejś gałezi. Jeżeli nie pojawi się soczysty zielony kolor pod korą sprawdĽ reszte gałęzi. Jak nie będzie efektu pożądanego na innych gałęziach to znaczy że drzewko może już nie odbić.
Jeśli natomiast będą jakieś oznaki życia drzewka poprzycinaj gałązki prawie przy samym pniu i zostaw je na jakiś czas w spokoju. Powinno pomóc.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Wystarczy paznokiec w tym przypadku. Sprawdz tylko na pniu. Jesli bedzie, tak jak powiedzial Tedunio, pod kora zielono, wystaw drzewko najlepiej na parapet albo na dwor. Nie przesadzaj z podlewaniem, drzewko potrzebuje teraz znacznie mniej wody!
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
taki_jeden

Post autor: taki_jeden »

dziękuje wszystkim za wypowiedzi, wezmę to pod uwagę, mam jeszcze dwa pytania : czy korzeń nie jest za wysoko nad ziemią i czy ktoś potrafi określić jakie to bonsai (gatunek) jak miał liście to były one małe z prążkami odchodzącymi od środka listków i czy to roślina pokojowa ?
z góry dziękuje
taki_jeden

Post autor: taki_jeden »

zdrapałem kore z gałęzi i z pnia, niestety pod korą jest lekko żółty kolor a wcześniej brązowy ani śladu zielonego :(
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Korzenie: nie
Gatunek: zapewne liguster ale poprzegladaj zdjecia na forum
tak, to gatunek pokojowy ale rownie moze w lecie stac na dworze.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Drzewko... nie żyje :cry:
Adam Cieślik
poprostu_krzysiek

Post autor: poprostu_krzysiek »

skoro moje drzewko nie żyje to w takim razie gdzie kupić nowe ? oczywiście jak każdy normalny polak dodam "jak najtaniej" :) i czy grab zwyczajny nadaje się na roślinkę pokojową ?
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Odpowiem najprościej jak się da (na ost. pytanie) - żadna roślina, która rośnie u nas w warunkach naturalnych, nie nadaje się na rośline pokojową, gdzie po jakimś czasie po prostu zginie.
Najlepiej kup sobie jakiegoś jałowca w szkółce i sam spróbuj coś skręcić
...ale dopiero wtedy, gdy będziesz już znał teorie.
Chyba, że zamiast tworzyć bonsai wolisz być posiadaczem bonsai, wtedy zapraszam do hipermarketów :mrgreen: .
Adam Cieślik
Gość

Post autor: Gość »

Adamie ja jednak myślę ,że jest to wiąz drobnolistny zazwyczaj jak nie fikusy to one sa w marketach zresztą właśnie własciciel drzewka powiedział .że dostał z marketu.Krzyśku a czy nie ma na doniczce nazwy rośliny?Zresztą to juz prawie nie ma najwiekszego znaczenie ,bo przecież roślinka nie żyje.Popieram Adama pujdĽ gdzieś do szkółki i kup jałowca ja nie dawno kupowałem mojego i możesz byc pewny ,że za 10 zł dostaniesz już coś ładnego..Pozdrawiam i Powodzenia
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Arke przecież ja wogóle nie typowałem gatunku :roll:
...tylko nie rozwijaj juz tu tego tematu bo nie miejsce. jak chcesz założ temat na śmietniku i tam można dywagować.
Adam Cieślik
ODPOWIEDZ