pare pytań na poczÄ…tek

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
mynio

pare pytań na poczÄ…tek

Post autor: mynio »

witam,
wszytkich użytkowników forum, to mój pierwszy post więc lepiej od razu przejdę do rzeczy:

1) kupiłem sobie nasiona następujących gatunków
modrzew japoński
sosna chińska
sosna japońska
klon palmowy
trzmielina skrzydlona

co o nich powiecie, trudno je wyhodować

2) od czego zacząć hodowle,
jaką kupić ziemię, czym podlewać, zwykłą wodą czy z odżywka jakąś

3) jak i czym póĽniej przycinąć, jak często
4) roślinki będę trzymał w pokoju, czy wymaga to specjalnego traktowania
5) po jakim czasie od posadzenia będę mógł podziwiać efekty mojej pracy

z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Adek

Post autor: Adek »

odpowiem tylko na 4, <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nie bedziesz mogł ich trzymać w domu
acer6

Post autor: acer6 »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59858772

Jesli chodzi o to ... to gratulacje :brawo: . Dałes się naciągnąć allegrowemu "bonsaiście". Lepiej było dołożyć ze 2 dychy u kupić sobie jakąś ksiażkę o bonsai .
nasiona jak nasiona ( nikt nie gwarantuje że coś ci z nich wzejdzie ) , na wysiew już chyba trochę póĽno .
Za 10 zł można kupić ciekawego Jałowca w szkólce .
O nasionkach najlepiej przypomnij sobie w roku 2006 :) , a w między czasie jeśli zainteresowałeś się bonsai kup jakąś książke , przeglądaj sieć , czytaj forum .
Gość

Post autor: Gość »

A o cieciu to nie wiem rok 2010?Człowieku wiesz ie to czasu,...?Proponuj ci to do gruntu wziasc na kilkadziesiat lat.Boshe jacy ludzie sa naiwni :?

ADMIN: Arke, ostatni raz Ciebie upominam! Rejestrujac sie na forum zaakceptowales nasze warunki! Zaloze sie, ze ich nawet nie przeczytales. Teraz jednak bedziesz juz musial. Daje Tobie czas do wtorku, potem blokuje Twoje konto. Druga rzecz. Zacznij sprawdzac to co piszesz! Czytanie forum ma byc dla nas przyjemnoscia, a nie udreka!

MOD: Arke ja też daję ci ostatnie ostrzeżenie :!: Pisz po polsku albo wogóle :!: :!:
ODPOWIEDZ