narzędzia

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
diti

narzędzia

Post autor: diti »

Witam, czy możecie polecić mi miejsce/ sklep internetowy gdzie można abyć narzędzia? Widziałam ceny na stronie studiobonsai w krakowie :shock: - są odstraszające. Oglądałam ofertę sklepu internetowego www.dallasbonsai.com - wychodziłoby dużo taniej, ale chyba niemożłiwa jest wysyłka do Polski :?: . Czy u nas możńa kupic takie narzędzia za rozsądne pieniądze?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

niestety, chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, jak wszędzie na świecie japońskie narzędzia są bardzo drogie, tzn. mają zbliżoną cenę. No może to kwestia tego że relatywnie jesteśmy biedniejsi :?
pozostaje jeszcze możliwość kupowania tanich chińskich narzędzi.
Piotr
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ale jednak, po przeliczeniu, narzędzia z tej strony wychodzą taniej niż u nas :-| A jeśli wziąć pod uwagę to ile się tam zarabia...
Polska.... :?
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ale to w krajach gdzie jest ogólnnie większe zainteresowanie bonsai - a komu u nas się opłaca sprowadzać po 2 szt cęgów żeby mu leżały rok? Więc siłą rzeczy ceny są wyższe. Gdyby był większy popyt, to przypuszczam ze ktoś sprytny znalazłby w Chinach tańsze narzędzia (niekoniecznie dobre). I tak w kółko: wysokie ceny bo małe zainteresowanie, małe zainteresowanie bo ceny wysokie...
Anna Dorota
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Nie radzę sprowadzać tego ze Stanów - wiem coś o tym. Transport może nie jest taki drogi, ale cło i opłaty za odprawę celna przewyższą wartość towaru. Postaraj się znaleĽć coś w Unii Europejskiej - Niemcy, Anglia - nie ma odpraw celnych - paczka trafia do Ciebie tak, jakby była wysłana z Gdańska do Opola.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Anna Dorota
diti

Post autor: diti »

dzięki za ten link :-D
popek

Post autor: popek »

a ile by kosztowala tak przesylka z czech ? jak ktos wie to bym byl wdzieczny za info pozdro
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Nie chce sie tu reklamowac ale dzieki Wam moga byc jeszcze nizsze ceny w moim sklepiku. Tylko musicie kupowac 8) Np. drut 500g moge Wam juz zaoferowac o 7zl taniej niz wczesniej. Siatka do doniczek, oprocz tego ze kosztuje teraz 50gr. taniej to jest jej wiecej niz wczesniej. Gdy sie postaracie to beda na pewno kolejne znizki.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
popek

Post autor: popek »

oooo widze ze Kamil postepy robi :D:D:D tp teraz powiedz o ile spuscisz z ceny plynu do jin hehe bo potrzebuje :D :P [/i]
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ja tez chetnie potrzebuje tak dwie kropelki bo to na jednego Jina :P
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
popek

Post autor: popek »

heheh :D
Bolas mam jedno pytanko jezli zrobil bym teraz jina to moge go smarowac powiedzmy za miesiac czy trzeba odrazu ?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Popek (regulamin sie klania),

A co, jest drogi? Tu akurat w najblizszym czasie nie jest przewidziana obnizka ceny (i tak juz go tanio dostaje).
Ja np. smaruje dopiero na drugi rok, tzn. czekam az jin wyschnie (bedzie calkowicie martwy).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Smaruj od razu, aby grzyb nie zaatakował.
...ale schodzimy z tematu! :roll:
Adam Cieślik
czaju

Post autor: czaju »

Tam pasta do ran miękka kosztuje 19,50 :shock:
Gość

Post autor: Gość »

a powiedcie mi - czy zmiast nożyczek można używać zwykłych sekatorów firm fiskars lub gardena? czy lepiej kupić nozyczki. No i stać mnie tylko na jeden sekator i nigdzie w waszych postach nie znalzłam czy lepiej mieć kuliste czy wypukło ukośne obcęgi do gałezi?
pozdrawiam :)
Gość

Post autor: Gość »

ten niepodpisany gość to ja - cały czas zapominam sie logować :oops:
diti1

Post autor: diti1 »

no i znou to samo - nie wejdę na moje hasło - nie wiem co jest
pozdrawiam i baaardzo proszę o odpowiedĽ na pytanie odnośnie tych sekatorków
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

co do nożyczek osobiście nie używam japońskich, ale właśnie marki fiskars do kwiatów. Jeśli chodzi o obcęgi kuliste i ukośne to generalnie służą do czego innego i nie stanowią dla siebie substytutu. Nie zastąpi ich również żaden sekator. Obcęgami ukośnymi nie wydrążysz "krateru", który polepszy efekt zalania rany kalusem w miejscu cięcia gałęzi przy pniu. Z drugiej strony obcęgami wklęsłymi nie odetniesz gałęzi o znacznej średnicy, albo zrobisz to niestarannie.
diti

Post autor: diti »

dzięki za odpowiedĽ :)
ODPOWIEDZ