bonsai a nasiona

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
z3

bonsai a nasiona

Post autor: z3 »

Jak w temacie. Chciałbym żeby kazdy napisał coś o bonsai z nasiona. Pewnie wielu z was powie że nieda się wychodować takiego bonsai z obrazka za pomocą nasiona. Ale wkońcu z czegoś się musiało to wziąść :oops:. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ten temat był już przerabiany parę razy, sprawdĽ w poprzednich postach! Już chyba wszystko powiedzieliśmy na ten temat, łącznie z tym, że bonsai z nasiona jest możliwe ale baaaardzo pracochłonne i baaaardzo długo to trwa, więc raczej nie jest polecane jako jedyny sposób na założenie sobie kolekcji.
Anna Dorota
z3

Post autor: z3 »

To ju przeczytałem! Przeczesałem całe forum i znalazłem morał że to pracochłonne itp. A ja chciałem się dowiedzieć jak to się robi? I na czym polega tworzenie bonsai od nasionka?...
Z góry dzięki.
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

http://www.bonsai.ln.pl/forumkbp/index. ... =10&id=251

Proszę bardzo, jasno i klarownie, aż chęć bierze na taką sosenkę :-D
Gość

Post autor: Gość »

A mam jeszcze jedno szybkie pytanko, żeby forum nie zaśmiecać: Czy irga lubi sztuczne oświetlenie? I czy nalezy ja sztucznie oświetlać?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Irga? Ale chyba nie trzymasz jej w domu?! Irga rosnie tylko na zwenątrz, sztuczne oświetlenie jej wtedy zbędne...

A z nasionami to taki problem, ze w zasadzie większość gatunków ma swoje własne wymagania, niektóre nasiona muszą być świeże, inne muszą swoje odleżeć i przejść przemrożenie, żeby wykiełkowały, inne potrzebują kilku miesięcy na wykiełkowanie... Np. piwonia drzewiasta jako nasionko przebywa w ziemi przez rok, zanim wzejdzie... Stąd nie sposób w jednym poście wyjaśnić tego wszystkiego.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ