Jak uratować to drzewko .. .. . ??

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Soul... drzewko nie moze stac na monitorze. Druga sprawa to to, ze carmona w zimie tez przechodzi okres spoczynku i powinna miec zapewniona nizsza temperature ( najlepiej do 10 C ). Mam rowniez carmone i na poczatku niestety stracilam u niej wiele galazek, bo uschly. Poobcinalam je mozliwe jak najkrocej i o dziwo carmona wypuszcza nowe galazki pieknie ulistnione. Mam nadzieje, ze i Tobie sie uda.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
SouL_666

Post autor: SouL_666 »

Jak pozycze od braciaka cyfrówkę .. . to po rz rozszerze wątek o nowe drzewko . .. . A po dwa pokaże fotki Carmony . .. chyba się jej odmieniło . . ... Ale tfu tfu . .. . Nie zapeszam . .. :)

EDIT:
_______________________________________________________
Evuś. . . .. Na monitorku to stała tylko 1 dzień .. . teraz stoi sobie na podstawce przy oknie .. ..
SouL_666

Post autor: SouL_666 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz moja Carmonka wygląda tak 8) . .. Wydaje mi się, że przyzwyczaiła się już do nowego otoczenia . ... Listki są ładnie wybarwione . .. Codziennie ok 2 - 3 razy dostaje prysznic przegotowaną wodą (oczywiście nie gorącą :-P) .. .. . Dostałą już też raz nieco zasilenia w postaci nawozu (kupiłem Florovit bo zabrakło juz pokonu) .. .. .. .. Przesadzanie czeka mnie w przyszłym roku .. . .. Teraz nie będę ryzykował .. .. .

I jeszcze pytanko . .. . . Czy to co widać na trzecim zdjęciu to jest pąk kwiatowy ?? .. ... ??
Gonzio

Post autor: Gonzio »

jak dla mnie wyglada pieknie ze az sam sobie chyba taka sprawie :D
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
SouL_666 tak właśnie wyglądają zalążki kwiatowe. PóĽniej wyrastają z niego takie małe, białe kwiatki. U dorosłych roślin pojawiają się nawet owoce :wink:
Załączniki
Carmona microphylla kwiat i owoce.jpg
Carmona microphylla kwiat i owoce.jpg (72.11 KiB) Przejrzano 7036 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

A można prosić zdjęcie całej karmony? :)
ENERGY

Post autor: ENERGY »

Tomek, jeśli możesz zamieść zdjęcie swojej Karmony. Widzę, że ma piękne owoce. Moja Karmona ma bardzo dużo kwiatów a owoców żadnych.
ENERGY

Post autor: ENERGY »

Tomek, jeśli możesz zamieść zdjęcie swojej Karmony. Widzę, że ma piękne owoce. Moja Karmona ma bardzo dużo kwiatów a owoców żadnych.
SouL_666

Post autor: SouL_666 »

No nie .. . .. Teraz moje drzewko ma kompleksy :P . .. . A tak całkiem serio .. .. To zrobie fotkę całego mojego drzewka .. . I moglibyście dać jakieś propozycje co do jego formowania .. ..

No ale Tomku jeżeli to Twoje drzewko to jest wypaśne . ..
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Muszę was rozczarować ale niestety to nie moja roślina. To zdjęcie znalazłem w necie. Szukałem na tej stronce czy przypadkiem nie ma zdjęcia całego drzewka ale niestety nie było :-(
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

SouL_666 pisze:moglibyście dać jakieś propozycje co do jego formowania .. ..
Brawo udało Ci się uratować to drzewko :brawo: ale to nie znaczy, że od razu weżmiesz się za formowanie...spoko, <font color="#FF0000">napewno //ort</font> odpowieni czas na to nadejdzie :wink: może za rok... wtedy to nawet będziesz może miał co formować. Teraz dbaj i postaraj się, aby drzewko nabrało sił do następnego roku.
tedunio pisze:Witam,
Muszę was rozczarować ale niestety to nie moja roślina. To zdjęcie znalazłem w necie. Szukałem na tej stronce czy przypadkiem nie ma zdjęcia całego drzewka ale niestety nie było :-(
:-) :-) :-) :-) :-)
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
SouL_666

Post autor: SouL_666 »

Dzięki, ale teraz to młodziutkie "drzewko" musi sobie rosnąć. .. .. . .. Tylko mam Pytanko . .. . Jest tam niezbyt ładnie wyglądająca ścięta gałąĽ . . . Czytaj jest to ścięty pień , a blizna wygląda jak wcale .. . Czy można to jakoś zasklepić ??
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Można by było nad tym popracować ale potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia i pasta lub maść do ran (nie wspominajac o umiejętnościach) :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
SouL_666

Post autor: SouL_666 »

Czyli podejrzewam, że potrzebne by bylo zdarcie suchej warstwy z tej ranki . .. . Potem, zamalowanie tego pastą do ran . .. .. . Oczywiście najpierw muszę wiedzieć jak dokladnie usunąc co trzeba i jak to póĽniej posmarować . .. .:) . .. . . Ale jak coś to będę pisał . .. .. A o jakich narzędziach mówisz ??
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Np. obcegi do ciecia galezi (wypuklo-ukosne) pozwalają ładnie wyciąć gałąĽ lub pozostałość po niej.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
SouL_666

Post autor: SouL_666 »

A da się takie kupić gdzieś tanio . .. .?? . ... . Bo niestety nie mam na tyle pieniążków, żeby kupować tzw specjalistyczne .. . ..
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Spróbuj na allegro, ale nie ręczę za tańsze narzędzia :wink: Jeśli chcesz się zająć tym na poważnie to lepiej zainwestować :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
ODPOWIEDZ