Ficus rianne....jak się opiekować...jakie miejsce.

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Dorka
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2007, 12:23
16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Dorka »

To by wiele wyjaśniało :-) Bardzo Ci dziękuję!
pozdrawiam
D.
Dorka
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2007, 12:23
16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Dorka »

Dziękuję serdecznie ... Tylko drzewko wgląda coraz marniej - można przesadzać chore drzewko?
pozdrawiam
D.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

I postawić tę biedną rośłinę na parapecie, bo długo nie pożyje.

Dla wyjaśnienia: "półcień" to miejsce, w którym słońce pada na rołśinę poprzez liście drzewa na przykład. Ale plamy słońca są. Jeśli natomiast stawiasz roślinę w domu, koło okna, to już jest cień, nawet jełsi słońce świeci na nią czasem, to jest juz rozproszone i roślina nic praktycznie z tego nie ma. W takim miejscu nie przetrwa roślina z ciepłego, słonecznego klimatu, wyhodowana w szklarni, gdzie śwatła ma ile chce.
Anna Dorota
Qube
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2007, 13:25
16

Post autor: Qube »

Witam jestem Kuba ... to mój pierwszy post na tym forum i w ogóle na forach poświęconych Bonsai:)

więc własnie moim pierwszym drzewkiem jest fikus dostalem go ostatnio i mam pytanie : Czy moge go przesadzić do innej doniczki a jesli tak to jak?? pytam dlatego , że sprzedawczyni powiedziala zebym tyego nie robil...
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

narazie nic nie rób drzewko musi się zaklimatyzować to potrwa kilka tygodni tak z 3 moze 4 . później wyciąg ostrożnie i zobacz czy korzenie maja jeszcze miejsce do rozwoju jeżeli tak to wsadź spowrotem i czekaj z przesadzaniem do wiosny . przez ten czas zbieraj informacje na ten temat . jeżeli jednak okaze się że korzenie nie mają już miejsca to wówczas przesadź , ale bez naryszania bryły korzeniowej po prostu wyjmij i wsadź do większej donicy i zasyp ziemią ( donica nie musi być specjalna do bonsai wystarczy zwykla plastikowa tzw robocza)
Qube
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2007, 13:25
16

Post autor: Qube »

Dziekuje wielkie:)

to przesadze na wiosnę...
ODPOWIEDZ