Fikus tępy.. Co obciąć

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
assasin89
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2021, 10:42
2
Imie i nazwisko: Jakub K
Województwo: śląskie

Fikus tępy.. Co obciąć

Post autor: assasin89 »

Witam.. Mam fikusa tępego... Drzewko z marketu.. Z pnia wychodzą galazki.. Mam to obciąć wszystko??
Załączniki
IMG_20211107_110234.jpg
IMG_20211107_110234.jpg (799.21 KiB) Przejrzano 2654 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witamy na forum Jakubie.

Czemu chcesz wszystko obciąć, nie rozumię.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
jeszua
Posty: 45
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:52
3
Imie i nazwisko: Przemysław

Post autor: jeszua »

bry,

mogę zgadywać, że chodzi o te wybijające bezpośrednio z podkładki, obok szczepionych gałązek microcarpy, tym niemniej może zamieścisz jakieś lepsze zdjęcia, na których będzie widać i ewentualnie zaznaczysz o które konkretnie Ci chodzi?

jsz
assasin89
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2021, 10:42
2
Imie i nazwisko: Jakub K
Województwo: śląskie

Post autor: assasin89 »

Chodzi mi to żeby on miał te galazki poziome.. Żeby bardziej przypominał drzewo takie zwykłe.. :p gdzieś tam widziałem kilka filmów i wszędzie na każdym jest podkreślane ze Na dzień dobry trzeba to wszystko obciąć aż do pnia
Awatar użytkownika
jeszua
Posty: 45
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:52
3
Imie i nazwisko: Przemysław

Post autor: jeszua »

do kształtowania drzewek bonsai służą różne techniki, np. gałęzie najczęściej układa się w pożądany sposób poprzez drutowanie i na tym proponowałbym się skupić. wycinanie w nadziei, że kolejne urosną "płasko" nie ma podstaw - będą rosły do światła, co oznacza zazwyczaj w górę, mniej lub bardziej
no, i powiedzmy sobie szczerze, że "marchewa" znana również jako market-sai nie jest bonsai w znaczeniu takim, jak ta nazwa jest oryginalnie używana. znakomita większość operacji w wykonaniu amaora będzie więc skutkowała podniesieniem własnych umiejętności i wiedzy o uprawie i kształtowaniu, ale prawdziwe bonsai z tego będzie zrobić naprawdę trudno...
jsz
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, 09:33 przez jeszua, łącznie zmieniany 1 raz.
tian
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2017, 19:41
6
Imie i nazwisko: Seba
Województwo: dolnośląskie

Post autor: tian »

ze zdjęcia wygląda na niewiadomą... poki co nuc bym nie usinał/usuwał

trzeba rosline poogladac z kilku straon i potem poszukać konceptu i zacząć prowadzic roslinkę w ten sposów
ODPOWIEDZ