Sosna ?? jeżeli tak, jaka odmiana konkretnie?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
faza
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2009, 07:44
14
Imie i nazwisko: Konrad K
Województwo: lubelskie

Sosna ?? jeżeli tak, jaka odmiana konkretnie?

Post autor: faza »

Witam. To jest mój pierwszy post na forum tak jak i pierwsze drzewko bonsai :) Mam prośbę, czy możecie mi pomóc w nurtujących mnie pytaniach. Czy to drzewko może stać w pokoju na komodzie : bardzo bym chciał) no i ogólne jakieś rady i wskazówki. Z góry dzięki wielkie pozdrawiam
Załączniki
IMG_0445 resize 640.jpg
IMG_0445 resize 640.jpg (51.93 KiB) Przejrzano 3555 razy
RUSKI
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:38
15
Imie i nazwisko: leon niemczyk
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: RUSKI »

To jest sosna i powinna stać na zewnątrz mieszkania. Rady: podlewaj jak podłoże przeschnie, wystaw drzewko na pełne słońce, już nie nawoź chyba, że nawozem przeznaczonym na jesienne nawożenie. Zdejmij proszę tę naklejkę z doniczki. Witamy w gronie bonsaistów.
faza
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2009, 07:44
14
Imie i nazwisko: Konrad K
Województwo: lubelskie

Post autor: faza »

dzięki wielkie za odpowiedź, rozumie że ta sosna poprostu nie przeżyje w domu. Więc co mam je wystawić na balkon ( mieszkam w bloku) balkon zabudowany taką aluminiowa zabudową. Jak zostanie w domu to poprostu umrze ?? Jeszcze mam jedna prośbe, czy mógł by mi ktoś podesłać jakieś linki konkretnie jak się zająć taką odmianą bonsai, czy może spróbować sprzedać to drzewko ?? Zaznacze, że to moje pierwsze drzewko. jak by ktoś z forumowiczów miał chęć i chwilę czasu pogadać o tej mojej sośnie na GG to bym był wdzięczny
moje gg: 2966819
z góry dziękuje bardzo pozdrawiam faza.
"Ruski" gratuluję stronki no i tych pięknych drzewek pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

BONSAI to sztuka formowania roslin. A to z jakiego gatunku rosliny jest tworzony efekt miniaturowego drzewka w donicy to inna historia ktora mowi nam czy roslina potrzebuje zimowania czy tez nie. W tym drugim przypadku roslina moze stac w pokoju w okresie zimy choc tez pod pewnymi warunkami. Wszystkie informacje znajdziesz na forach tylko musisz czytac. Nie jestes pierwszy ktory zaczynał i <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nie ostatni wiec czytaj a jak czegos nie rozumiesz to dopiero pytaj.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Jak najszybciej zdejmij te druty,mocno wrosły i na pewno te blizny będą długo goiły się.Ran nie musisz niczym smarować.Wystawiaj ją na balkon,jeśli postoi u Ciebie do zimy,to na zimę będziesz musiał ją zabezpieczyć.
http://leszekgramacki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
16
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Herpestes ona już niema drutu. :-)
Wojciech N.
faza
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2009, 07:44
14
Imie i nazwisko: Konrad K
Województwo: lubelskie

Post autor: faza »

Herpestes pisze:Jak najszybciej zdejmij te druty,mocno wrosły i na pewno te blizny będą długo goiły się.Ran nie musisz niczym smarować.Wystawiaj ją na balkon,jeśli postoi u Ciebie do zimy,to na zimę będziesz musiał ją zabezpieczyć.
druty były zdjęte juz jak je kupiłem :( wystawiłem je na ten mój zabudowany balkon zostaje tam na stałe mam nadzieje że teraz będzie już się miało dobrze
ODPOWIEDZ