agrowłóknina-materiał do wyłożenia doniczki?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

agrowłóknina-materiał do wyłożenia doniczki?

Post autor: penti »

witam
planuje przesadzenie swojego drzewka-wiąza drobnolistnego do nowej doniczki.przczytałam,ze przy przesadzaniu dno pojemnika powinno się wyłożyć siatką.w castoramie na dziale ogród zaproponowano mi agrowłókninę koloru czarnego. czy mogę wyłożyć nią dno doniczki??dzięki z góry za odpowiedź.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Witaj

-W marketach czesto mozna trafic na dosc sprzeczne nazwy towarów , istnieje kilka rodzajów włóknin , ale jesli juz mówimy o tych "czarnych" ..na rynku jest dostępna agrowłóknina i mata szkółkarska , osobiscie nie stosowałby zadnej !!
Mają zupełnie inne przeznaczenie i własnosci !!

jeśli juz koniecznie chcesz czyms zakryc otwory drenacyjne , a nie masz dostępu do siatki "bonsajowej" proponuje w amatorskiej uprawie zastosowac plastikową siatkę uzywaną do zabezpieczania otwartych okien przed insektami , mysle ze lepsza od agrowłókniny będzie nawet siatka budowlana (byleby nie klejona) uzywana do zabezpieczania np rusztowan ..wszystko zalezy od wielkosci donicy no i przede wszystkim od oczek w tej siatce , powinna swobodnie przepuszczac wode , a nie tamować jej przepływu , wszystkie włókniny zastosowane w donicy mogą ukisic korzenie Twojej rosliny ..!!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Albo w w otwory drenażowe wcisnij kamyk, kermazyt.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Przejdz na dział budowlany i kup tasme-sitke samoprzylepna do szczelin w kartongipsach. Starczy ci na bardzo długo.
Załączniki
tas_lacz.jpg
tas_lacz.jpg (9.81 KiB) Przejrzano 6655 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

dziękuje wam za rady.po rozeznaniu zdecydowalam zamówic sobie siatke w sklepie www.kamcio.com.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ