Serissa

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
sdoubleu
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2009, 10:32
15
Imie i nazwisko: Slawek W
Województwo: wielkopolskie

Serissa

Post autor: sdoubleu »

Witam to mój pierwszy post na tym forum. Mam problem z serissą, jest u mnie od dwóch miesięcy i niestety wygląda coraz gorzej. Najprawdopodobniej coś nie tak z nawadnianiem chyba za mało podlewałem ale obawiam się przelać bo czytałem że to również szkodzi. Podlewałem ją co kilka dni 2 - 3, starałem się żeby ziemia była cały czas wilgotna, niestety ten system jej nie służy, zgubiła znaczną cześć liści a to co zostało zrobiło się zeschnięte i poskręcane, ponadto listki straciły zielony kolor są prawie szare. Boję się niestety że może z nią być kiepsko dlatego zwracam się do was o poradę co zrobić, jaka kuracje zastosować? Drzewko stoi na parapecie od zachodniej strony. A jeszcze jedno dotąd stało na stole w jasnym pokoju jakieś 2 metry od okna. Nie mam pewności ale mogła zaistnieć sytuacja że podczas mrozów okno w pokoju było otwarte jakiś czas może to zaszkodziło roślince?

Zdjęcia poniżej, a przy okazji oglądania, oczywiście o ile uda się je uratować, może doradzicie coś jak je ukształtować. Z góry dzięki za ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jeszcze jedno, może dzięki tej informacji łatwiej będzie zdiagnozować problem, nawet mech w doniczce zrobił się brzydki, pożółkły jakby jemu też się dostało.
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Nie wygląda mi to na serrisę (chyba, że po mutacji). Jeśli możesz, to daj zbliżenia kory i liści.
Pozdrawiam z okolic Poznania
ODPOWIEDZ