Śliwa Węgierka-dobry bonsai ?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
turkawka
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2007, 16:26
17
Lokalizacja: Pszczó³ki

Śliwa Węgierka-dobry bonsai ?

Post autor: turkawka »

Witam.Dopiero zaczynam swą przygodę z drzewkami bonsai,a na ich temat wiem tyle ile przeczytałam w książkach.Jedynym pocieszeniem jest,że przeczytałam na ten temat dość sporo.Chciałabym jednak zadać tutaj kilka pytań.Czy Śliwa Węgierka,może się nadawać na drzewko bonsai ?Gdy tylko będe mogła dam jej zdjęcie.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

A czemu nie na zdjęciu masz przykład.
Większość jak nie wszystkie rośliny mające pień który drewnieje nadają sie na bonsai.
Z tego co pamiętam to węgierka ma spore liście, ale z tym będzie można powalczyć w przyszłości jeżeli drzewko jest na prawdę interesujące.
Drzewko będzie wyglądało efektownie wiosna jak rozwiną sie białe kwiaty.
Załączniki
Prunus.jpg
Prunus.jpg (41.68 KiB) Przejrzano 2387 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Węgierka nadaje się bardzo dobrze jako gatunek (jak chyba wszystkie Prunusy), ładnie reaguje na cięcie, przesadzanie, nie ma specjalnych wymagań - co do nadawania się konkretnego okazu poczekamy na zdjęcia.

Tomku, co do wielkości liści - to akurat żaden problem, liście nie są przecież większe niż liście klonów, lipy, dębu itd gatunków używanych na bonsai. gdyby kierować się tym jakiej wielkości liście mają dorosłe wolno rosnące drzewa, to na bonsai nie nadawałoby się dosłownie nic. A liście śliw ładnie drobnieją w uprawie doniczkowej i przy cięciu.
Nie obiecywałabym też od razu białych kwiatów: jeśli to stare drzewo, to kwiaty powinny pojawić się po odbudowaniu korony. Jeśli jest to młoda samosiejka lub odrost korzeniowy - to potrwa ładnych parę lat, zanim zakwitnie.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ