Po przesadzaniu drzewko słabo się trzyma podłoża?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
noelle
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2006, 14:38
18
Lokalizacja: WaÂłbrzych

Po przesadzaniu drzewko słabo się trzyma podłoża?

Post autor: noelle »

Witam,

Dwa tygodnie temu przesadziłam moje dwa drzewka, carmone i ficusa. Ficus lepiej to zniósł i nie ma z nim żadnych problemów. Niby z carmoną też nie, ale mam pewne wątpliwości ponieważ niezbyt mocno trzyma się akadamy, łatwo nią poruszyć kiedy złapie się za konar drzewka. Wypuszcza mnóstwo nowych liści (no niestety inne opadają nie wiem czemu) ale zastanawiam się czy nie lepiej było przydrutować drzewko do doniczki. Czy mam coś poprawić w związku z tym?? czy drzewko kiedy mocniej się ukorzeni nabierze stabilności??
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Wez kawalek drutu, podnies do gory doniczke i przez dolne otwory przepusc ten drut, tak aby u gory wyszedl. Nastepnie zwiaz u gory ten drut. Tutaj masz przyklad: viewtopic.php?p=28746#28746
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
noelle
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2006, 14:38
18
Lokalizacja: WaÂłbrzych

Post autor: noelle »

Musiałabym zlikwidować całą akadamę i drenaż z kamieni, gleba jeszcze się nie zbiła w bryłę. Czy drzewko przetrwa kolejne przesadzanie?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

Mysle ze wystarczy jak po prostu wsadzisz koncowki drutu od spodu przepchasz przez ziemie i zawiarzesz u podstawy pnia. Nie musisz wydzierac dzrzewka na nowo.
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Może problem tkwi w tym że przy przesadzaniu zbyt słabo docisnełeś podłoże do doniczki i między drzewkiem a doniczką są puste wnętrza z powietrzem. A to oprócz dobrej gleby jest bardzo ważnym czynnikiem.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
noelle
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2006, 14:38
18
Lokalizacja: WaÂłbrzych

Post autor: noelle »

Co to tego drugiego to raczej nie, specjalnie patyczkiem wsuwałam ziemię w każdą szczelinkę między korzeniami więc przestrzeni powietrznych nie powinno tam raczej być
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ