Sosna zwyczajna - kłopocik

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
master

Sosna zwyczajna - kłopocik

Post autor: master »

Witam.
Już od jakiegoś czasu interesuje się sztuką bonsai, no i mam pare sosenek które niezabardzo mi rosna, prawde mówiąc nie rosną, dwie już uschły niewiem czemu. WIęc proszę o rade jaka ziemia dla sosny będzie najlepsza?, jak ją podlewac ?, co zrobić zeby puściła nowe galązki?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Pytanie o warunki w jakich je trzymasz.
No i najlepiej żeby to nie było w mieszkaniu
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
zagz
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2005, 16:24
18
Imie i nazwisko: Dominik Z.
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Złocieniec

Post autor: zagz »

Chyba właściwszym pytaniem by było: Jak długo je masz? :roll:
Dominik
master

Post autor: master »

No raczej normalne jest to że trzymam je na podwórku, mam iche teraz 4 stoją sobie na świerzym powietrzy, mam je od półtora roku, zime spędziły pod namiotem foliowym, wcześniej też miałem sosenki ale właśnie nie mogłem jakoś ich utrzymać, te chyba dobrze przezimowały, ale nie jestem pewny, te 4 sosenki wykopałem z lasu późnym latem, wczoraj byłem w lesie i wykopałem jeszcz jedną o ciekawych kształtach może z niej coś będzie pomyślałem że jak teraz je wykopałem jeszcze przed puszczeniem nowych idziełek to łatwiej się przyjmie, ten sam problem mam z jałowcami, też niechcą zabardzo się przyjmować, dzisiaj przesadziłem jednego w większą doniczke i miekszą ziemię, zaówazyłem że w poprzedniej doniczce ziemia była mocno ugnieciona.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ