Potrzebna rada.

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Madzia

Post autor: Madzia »

welkie dzięki.. o a odpowiedĽ własnie mi chodziło..:)
herunohazumi
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:33
17
Lokalizacja: PoznaĂą/Leszno

Post autor: herunohazumi »

http://allegro.pl/item173430217_orygina ... _8_90.html

Czy takie to cudenko nadaje sie na podloze do Serrisy ? Jesli nie to jakie podłoże (gotowe lub jaka mieszanka) jest dla niej najlepsze ? I jeszcze dwa pytanka. Co do podlewania. Czy dobre dla serrisy jest zanurzanie doniczki w wodzie czy lepiej podlewac tradycyjne. Co do zraszania ... zraszać obficie czy delikatnie ? A najlepiej jesli powiedzieli byscie mi jaką dokładnie ilością wody (aktualnie drzewko ma 11 cm od konca bryly korzeniowej do szczytu korony). Z gory dzięki za za wszelkie porady.
herunohazumi
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:33
17
Lokalizacja: PoznaĂą/Leszno

Post autor: herunohazumi »

Już kupiłem sobie akadamę więc pytanie o tą glebę z allegro nie aktualne. Z czymś wymieszać akadamę czy dać samą? I co na drenaż najlepiej ? Pytanka o podlewanie i zraszanie nadal aktualne ;] I jeszcze jedno pytanko. Bo doczytałem żeby narazie (drzewko jest młode, z marketu nie wiem dokładnie w jakim wieku) przesadzać bez naruszania bryły korzeniowej, gdzie indziej z kolei doczytałem żeby przed przesadzeniem w akadame oczyścić korzenie z ziemi. Co mam w tym układzie zrobić ? Oczyscic, przesadzić tak jak jest czy na razie nie wsadzać w akadamę ?
ODPOWIEDZ