Bonsai na biurku w pracy

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
doQtor

Bonsai na biurku w pracy

Post autor: doQtor »

Witam.

Chcialbym hodowac drzwko bonsai w pracy na biurku. W zwiazku z tym mam pytanie czy cos takiego w ogole ma sens? Czy gatunki uzywane do formowania indoor bonsai dadza sie hodowac w biurze w odleglosci okolo 2 metrow od okna wychodzacego mniej wiecej na zachod (no moze troche na poludniowy-zachod).

Jednoczesnie zaznaczam ze jestem osoba, ktora jak sie za cos zabierze to wklada w to cala swoja energie i drazy temat do dna, takze z zapalem do pielegnacji itd nie bedzie problemu ;)
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Rozumiem że w weekendy i święta też pracujesz :wink: - bo jak nie to może być problem z właściwym podlewaniem. Bonsai to nie jest typowa domowa roślinka, o której można zapomnieć na kilka dni i nic się jej nie stanie - weĽ to pod uwagę. A z kolei przenoszenie roślin tropikalnych w zimie z pracy do domu może grozić ich przemarznięciem. W trakcie weekendu w biurach z oczywistych powodów raczej przykręca się ogrzewanie więc trzeba też mieć na uwadze jak temperatura będzie w pomieszczeniu wtedy panować.
pozdr
seba.dawi
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:23
17
Imie i nazwisko: XXx
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ÂświĂŞtokrzyskie
Kontakt:

Post autor: seba.dawi »

No i dochodzi problem pani Krysi, Zosi, Marysi lub innej która tam sprząta i wedle swegu uznania podejdzie do Twojej rośliny.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2012, 13:56 przez seba.dawi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
doQtor

Post autor: doQtor »

Czyli jednym slowem cos takiego nie ma sensu... No coz szkoda. W takim razie bede hodowal swoje bonsai w domu :)
Dzieki za podpowiedz.
Mam jeszcze tylko jedno pytanko. Kupilem ksiazke "Bonsai - to moze byc proste" ale teraz tego zaluje. Ladne obrazki, dobra zeby sie wkrecic w klimat ale zero konkretnej tresci. Co polecacie poczytaz z pozycji ksiazkowych dla poczatkujacego ale zeby mialo konkretna zawartosc merytoryczna :)

PS. Wiem ze sa tu ankiety o ksiazkach ale nie kazda, ktora jest oceniana ja warta polecenia nadaje sie dla osoby "zielonej" w kwesti bosai...
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Polecam H.Tomilson'a ksiazki naprawde warto
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
MateuszJasło
Posty: 56
Rejestracja: 07 sie 2006, 13:38
17
Lokalizacja: JasÂło

Post autor: MateuszJasło »

A. Plochocki - "Bonsai"

Wszystko opisane i dodatkowo rysunki jak co zrobić, np. drutowanie ( pokazany przykład jak powinno być dobrze odrutowane drzewko i kiedy jest Ľle)
Mateusz
doQtor

Post autor: doQtor »

Dzieki za podpowiedz, zainteresuje sie blizej tymi pozycjami.
Mam jeszcze jedno pytanko. Poniewaz moj pokoj jest od polnocy, a drzewko chcialbym wlasnie tam umiescic, na stoliku jakies 30 cm od okna, to czy nie bedzie tam zbyt malo swiatla/slonca dla drzewka?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

doQtor pisze:czy nie bedzie tam zbyt malo swiatla/slonca dla drzewka?
Zimą jest dużo mniej słońca (światła) także radził bym trzymać drzewko na parapecie. Każde centymetry od parapetu to utrata coraz większej ilości światła.
Ja też mam od północnej strony okno i rośliny na parapecie jakoś dają rady :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
ODPOWIEDZ